Среда, 12 августа 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Уряд затвердив нову ціну на газ для побутових споживачів. Що змінилося


З 1 квітня Кабмін затвердив нову ціну на газ для побутових споживачів.

На сьогодні вартість природного газу для побутових споживачів регулюється державою. Відповідно до рішення Уряду від 22 березня цього року з 1 квітня для населення затверджена нова ціна блакитного палива. З урахуванням транспортної складової та податків вона становить 6,9579 грн за 1 м.куб.

70% вартості газу отримує НАК «Нафтогаз України», який є оптовим постачальником у сфері забезпечення поставок газу населенню. З часу реформування ринку газу та зростанням ціни блакитного палива, саме ця компанія отримала найбільше коштів, збільшивши доходи на 43 млрд. грн. Окрім вартості газу, ще 17% в структурі ціни становить податок на додану вартість та 10% припадає на транспортні послуги. Роздрібному постачальнику залишається лперувтаи копійками, адже торгова націнка компанії не перевищує 2,5%.

Про це повідомили журналістам в Чернігівському прес-центрі «Моє місто» керівник ТОВ «Чернігівгаз Збут» Іван Луста та фахівець із зв`язків з громадськістю цього відомства Наталія Свириденко.

Іван Луста зазначив, що за ці кошти компанія ТОВ «Чернігівгаз ЗБУТ», на яку покладено урядом спеціальний обов`язок постачати газ населенню за регульованою ціною, повинна забезпечити обслуговування понад 350 тис. споживачів  Чернігівської області. Сюди входить друк рахунків за газ та їх доставка кожному споживачу, створення та підтримка роботи різних сервісів для споживачів, зокрема таких, як Контакт-центр, «Особистий кабінет», відкриття нових комфортних Центрів обслуговування.2.

Цікавилися журналісти й питаннями щодо змін в платіжних документах за газ та яку ціну газу встановлено для побутових споживачів Чернігівської області з 1 квітня цього року? Насамперед, на зустрічі з представниками ЗМІ, говорили і про те, з чого складається вартість газу для побутових споживачів;  чому в Україні відсутня конкуренція в сегменті побутових набувачів; чи вплине зміна зазначення інформації в нових рахунках на вартості газу для споживачів тощо.

Звичайно, журналісти цікавилися різними питаннями, що стосується інтересів побутових споживачів газу. Наприклад, чи треба було в опалювальний сезон нинішнього року економити газ, аби отримати субсидію?

bilahata.net. На фото:  Іван Луста, Наталія Свириденко


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/