Воскресенье, 9 августа 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Ультимативні вимоги владі оголосили торфодобувники Чернігівщини

Ультимативні вимоги владі оголосили торфодобувники Чернігівщини


«Якщо наші вимоги не будуть виконані, за дві доби ми будемо під стінами облдержадміністрації». Таку заяву оприлюднили торфодобувники Смолинського та Ірванцівського заводів ДП «Чернігівторф» 2 березня 2020 року.

Страйкові комітети Смолинського та Ірванцівського торфобрикетних заводів озвучили вимоги до голови Чернігівської облдержадміністрації Андрія Прокопенка.

Вони чіткі, короткі та складаються всього з п’яти пунктів. Страйкарі нарікають на те, що Чернігівська ОДА фактично ігнорує їх проблеми. У випадку відсутності реакції з боку керівництва виконавчої влади краю торфовидобувники обіцяють з середи, 4-го березня,  розпочати безстрокову акцію протесту під стінами облдержадміністрації.

Страйкові комітети Смолинського та Ірванцівського торфозаводів сформулювали наступні вимоги:

1.      Припинити порушення Закону України Міністерством енергетики та захисту довкілля України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів» і використати надані Вам права на відкликання незаконного наказу №7-к/к від 20 січня 2020 року «Про призначення  Слуценка П.О. виконуючим обовязки директора ДП «Чернігівторф».

2.      Обговорити  питання з Міністерством енергетики та захисту довкілля України про приватизацію, а не продажу ДП «Чернігівторф».

3.      Забезпечити права трудових колективів, а також населення, яке проживає в заводських селищах.

4.      Сприяти забезпеченню прав територіальних громад та подальшому функціонуванню філій  Смолинського та Ірванцівського торф’яних заводів.

5.      Прийняти заходи  для допуску реальних  інвесторів з відповідними планами і виробничими програмами.

«Якщо наші вимоги не будуть виконані, з 4 березня 2020 року ми змушені будемо проводити безстрокову акцію протесту біля будівлі Чернігівської обласної адміністрації»,написали страйкарі. Підпис – голови страйкового комітету Андрія Страхова. Відповідний лист-звернення торфовидобувники направили на адресу голови Чернігівської ОДА Андрія Прокопенка у понеділок, 2-го березня.

Нагадаємо, торфовидобувники вже двічі виходили під стіни Чернігівської ОДА — спочатку за каденції Валерія Куліча, потім — при Олександру Миснику. Обидва рази — з технікою. Вперше навіть організували похід тракторами, навантаженими торрфобрикетом. Починаючи з 2015-го року шахтарі перебувають у перманентній боротьбі за заводи.

Днями торфовидобувники звернулися до Президента України Володимира Зеленського, аби він втрутився в ситуацію з недопущення продажу торфозаводів. Наприкінці лютого 2020 року з аналогічною заявою трударі звернулися і до голови Чернігівської облдержадміністрації Андрія Прокопенка.


Комментирование закрыто

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/