Вівторок, 17 Липень 2018   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Українцям слід переходити на свічки — електроенергія знову дорожчатиме

Українцям слід переходити на свічки — електроенергія знову дорожчатиме


Через RAB-тарифи на електроенергію, ідею яких просуває голова нацкомісії з електроенергії Дмитро Вовк, українці стануть платити за світло на 40% більше.

Ідея Вовка (екс-менеджера компанії Roshen Порошенка) полягає в тому, щоб ввести RAB-тарифи вже з січня 2018 року. І хоча RAB (Regulatory Аsset Base — регульована база інвестованого капіталу) – це широко поширена в усьому світі формула, в Україні вона буде реалізована у викривленій формі.
У країнах світу в рамках RAB інвестор купує акції обленерго, вкладає кошти в модернізацію мереж, зменшуючи їх втрати. В результаті споживачі отримують більш якісні і доступні послуги, а інвестору гарантується обов'язкова прибуток.

В Україні ця формула виллється в чергове збагачення олігархів за рахунок простих громадян.

Таку інформацію (свої розрахунки) оприлюднив на своїй сторінці у Facebook лідер партії «Успішна країна» Олександр Клименко.

«Як відомо, 19 обленерго зараз в Україні приватні, 6 – державні, проте їх також планують продати. Як нові, так і старі власники — Ахметов, Коломойський, Григоришин і інші, будуть мати можливість дооцінити свої активи до ринкової вартості», — пояснює політик.
«Наприклад, бізнесмен за 300 мільйонів гривень купує електромережі з їх радянською та пострадянською інфраструктурою: лініями передач, трансформаторами, підстанціями. Не вкладаючи ні копійки, робиться переоцінка, в результаті якої актив буде коштувати вже 3 мільярдів гривень. Різницю – 2,7 мільярда гривень – новому власнику зі своєї кишені покриють українці», — додає він.

Клименко наводить дані, за якими гарантований прибуток власників обленерго складатиме 12,5% RAB від вартості переоцінених активів. Самим власникам для цього робити нічого не доведеться.

«Таким чином, на плечі споживачів ляже 42 мільярди гривень або додатково близько 40% до нинішньої ціни електроенергії», — розрахував політик.

При цьому в правдивості заяви Гройсмана про те, що уряд не підтримує введення RAB-тарифів, Клименко сумнівається, оскільки влада вже п'ять разів підвищувала вартість світла для українців і кожен раз обіцяла, що підвищень не буде.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 БІЛА ХАТА Чернігівська інтернет-газета
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/