Понедельник, 18 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

«Українські шерифи». Фільм, який висунутий на американський «Оскар»


Український Оскарівський комітет висуває на здобуття премії Американської кіноакадемії «Оскар» у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою» документальний фільм «Українські шерифи» режисера Романа Бондарчука.

Про це повідомляє «Детектор медіа».

Таке рішення оголосив 9 вересня Український Оскарівський комітет, який обирав номінанта з трьох претендентів: фільмів «Гніздо горлиці» Тараса Ткаченка, «Пісня Пісень» Єви Нейман та «Українські шерифи» Романа Бондарчука.

Документальний фільм «Українські шерифи» знято в копродукції України, Латвії та Німеччини. Картина розповідає про двох селян, які взяли на себе функції охорони громадського порядку.

Світова прем’єра стрічки відбулася 20 листопада 2015 року на Амстердамському міжнародному документальному кінофестивалі, де отримала Спеціальний приз журі, а в Україні — 26 березня 2016 року на міжнародному кінофестивалі документального кіно Docudays UA.

Фільм демонструвався на понад трьох десятках фестивалів по всьому світу в конкурсних та спеціальних програмах і продовжує представляти Україну на кінофорумах. Нещодавно «Українські шерифи» отримали ґран-прі кінофестивалю Docs against Gravity у Польщі.

Фільм був показаний у сімох містах України (Київ, Харків, Дніпро, Львів, Маріуполь, Одеса, Херсон) в рамках прокату Docu/хіт (проект фестивалюDocudays UA).

«Фільми, подані на розгляд Оскарівського комітету, були різними, але всі вони демонструють зростання української кіноіндустрії в технічному та естетичному планах. Кожен з них міг би гідно представити Україну в боротьбі за “Оскар”, а тому очевидно, що Оскарівському комітету непросто було зробити свій вибір», – зазначив голова Держкіно Пилип Іллєнко, вітаючи команду «Українських шерифів» і бажаючи їй перемоги на «Оскарі».

89-та церемонія вручення премії Американської кіноакадемії «Оскар» за досягнення у галузі кінематографа відбудеться 26 лютого 2017 року в Лос-Анджелесі.

Нагадаємо, 22 червня Держкіно, Національна спілка кінематографістів України та ГО «Асоціація продюсерів України» уклали меморандум про налагодження довгострокового співробітництва й організацію діяльності Українського Оскарівського комітету.

12 серпня голова Держкіно Пилип Іллєнко повідомив, що Американська кіноакадемія визнала повноваження Українського Оскарівського комітету.

31 серпня Український Оскарівський комітет оголосив про закриття прийому заявок для участі фільмів у відборі на висування на премію «Оскар» у категорії «Кращий фільм іноземною мовою». На розгляд Українського Оскарівського комітету було подано три фільми: «Гніздо горлиці», реж. Тарас Ткаченко; «Пісня Пісень», реж. Єва Нейман; «Українські шерифи», реж. Роман Бондарчук.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/