Пятница, 29 марта 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Українські армійські спортсмени на військові зимові ігри у Росію не поїдуть


Українські армійські спортсмени на ІІІ Всесвітні військові зимові ігри, які у лютому приймає Росія, не поїдуть.

За рішенням Генеральної асамблеї міжнародної ради військового спорту CISM, ІІІ Всесвітні військові зимові ігри заплановано провести в Сочі (РФ) з 22 до 28 лютого 2017 року. Українська сторона не подавала заявку на участь у ІІІ Всесвітніх військових зимових іграх. Рішення проігнорувати змагання у країні, визнаній агресором, є цілком зрозумілим та обговоренню не підлягає. Тим паче, немає жодної гарантії, що спецслужби Росії не затримають наших спортсменів у погонах, оголосивши їх «шпигунами-диверсантами».

«Дружба через спорт» — таким є гасло змагань під егідою Міжнародної ради військового спорту. Погодьтеся, для наших спортсменів у Сочі воно видавалось би щонайменше цинічним, тим більше, коли головою оргкомітету Ігор є Сергій Шойгу, міністр оборони РФ.

Рішення Генеральної асамблеї міжнародної ради військового спорту CISM про проведення ІІІ Всесвітніх військових зимових ігор у Сочі, ухвалене в травні 2015 року, м’яко кажучи, було дивним. Уже тоді набирав обертів скандал, пов’язаний із підробкою проб аналізів на допінг російських спортсменів — учасників зимової Олімпіади в тому-таки Сочі 2014 року. Ба навіть увесь цивілізований світ обурювався окупацією Росією Криму й розпалюванням війни на Донбасі. Однак, імовірно, міжнародні функціонери від спорту керувалися під час ухвалення рішення не принципами моралі та чистоти спортивних змагань, а суто прагматичним боком питання: у Сочі ще пахли фарбою спортивні об’єкти, і не треба було витрачати кошти на нові спортивні арени. Не примусили керівників CISM переглянути своє рішення й економічні санкції провідних держав світу проти країни-агресора.

У квітні минулого року на 71-й Генеральній асамблеї Міжнародної ради військового спорту було підписано контракт із російською стороною на проведення військових зимових ігор у Сочі. Свій підпис під цим документом поставив міністр оборони РФ Сергій Шойгу, який став керівником оргкомітету з проведення Ігор. А вже в липні Міжнародний олімпійський комітет виступив із закликом тимчасово відсторонити Росію від проведення міжнародних спортивних змагань із зимових видів спорту. «Через детальні згадування про маніпуляції із зразками проб на зимових Олімпійських іграх у Сочі МОК просить міжнародні федерації зимових видів спорту призупинити підготовку великих заходів у Росії, зокрема чемпіонатів світу, світових першостей та інших масштабних міжнародних змагань», — сказано в документі.

МОК ініціював дисциплінарні дії чиновників від міністерства спорту Росії та інших осіб, згаданих у доповіді голови незалежної комісії Всесвітнього антидопінгового агентства (ВАДА) Річарда Макларена щодо питань про порушення Олімпійської хартії, Всесвітнього антидопінгового кодексу, і заснував дисциплінарну комісію. Таким чином МОК дав чіткий сигнал організаторам міжнародних змагань про неприпустимість мати будь-які стосунки з чиновниками від спорту з Росії. Та, здається, члени Ради військового спорту живуть на іншій планеті й не звертають уваги на все те, що коїться в спортивних (а скоріше — антиспортивних) колах Росії. Їх навіть не занепокоїв той факт, що влада країни, яка має приймати ігри CISM, зокрема міністерство спорту, прикривала застосування допінгу російськими спортсменами на сочинській олімпіаді. До того ж голова комісії Макларен заявляв, що «активну участь» у маніпуляціях брали представники ФСБ. Тому поява в складі так званого оргкомітету військових Ігор у Сочі керівника 2-ї служби ФСБ Сєрова є глузуванням над самими змаганнями. Очевидно, оргкомітет мав очолити не Шойгу, а керівник антидопінгового комітету РФ, якщо такий існує взагалі.

Усю осінньо-зимову пору 2016 року російські спортивні чиновники й пропагандистські ЗМІ присвятили розкручуванню майбутніх військових зимових Ігор у Сочі. Інтернет-ресурси навипередки з ТК «Звезда» та друкованими виданнями тішили «сенсаційними» повідомленнями про готовність приїхати на змагання понад 4 тис. спортсменів із 40 країн світу або навіть із 60. А відкриття самих Ігор має стати своєрідним бенефісом збройних сил країни-агресора, адже його присвячують річниці Червоної армії, і попередньо воно мало відбутись якраз 23 лютого. Але нещодавно стало відомо, що організатори перенесли відкриття на 24 лютого.

Завершальний інспекційний візит у Сочі на початку грудня комісії Міжнародної ради військового спорту на чолі з генеральним секретарем CISM полковником Домаха Мамбі Коіта (Республіка Гвінея) майже збігся в часі з оприлюдненням другої частини доповіді канадського юриста Макларена про допінг у російському спорті.

— Ми не лише підтвердили висновки першої доповіді, а й уточнили їх та розширили коло причетних спортсменів, — сказав голова незалежної комісії. — В інституційній змові брали участь спортсмени літніх та зимових видів спорту, чиновники мінспорту та його інфраструктури.

Загалом, за словами Річарда Макларена, понад тисячу російських спортсменів причетні до підробки допінг-проб. Нагадаємо, що МОК допустив до участі в торішніх літніх Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро лише 270 російських спортсменів. Не змогла взяти участь у змаганнях збірна команда з легкої атлетики.

За результатами роботи незалежної комісії виявлено 12 підроблених із 44 перевірених пробірок із допінг-пробами російських спортсменів, які отримали медалі в Сочі. Підсумком роботи комісії є також застосування проти Росії санкцій, які було продовжено на початку грудня. У рамках санкційного режиму МОК не може організовувати чи патронувати проведення будь-яких спортивних заходів або зустрічей у Росії.

На висновки МОК комісія Міжнародної ради військового спорту, яка оглянула з 6 до 8 грудня спортивні об’єкти Сочі, ніяк не відреагувала. Якщо вірити кремлівсько-пропагандистському рупору ТК «Звезда», то станом на кінець грудня 2016 року на участь у сочинських змаганнях акредитувалися представники лише 22 країн. З урахуванням того, що організатори вже скоротили тривалість проведення Ігор до чотирьох днів із семи запланованих раніше, можна зрозуміти, що не всі країни делегують у Сочі своїх армійських спортсменів. Утім на сайті змагань практично відсутня загальна інформація про кількість спортсменів і країн-учасниць.

За словами начальника Управління фізичної культури та спорту Міністерства оборони України полковника Юрія Фіногенова, українська сторона не подавала заявку на участь у ІІІ Всесвітніх військових зимових іграх. Українських армійських спортсменів у Сочі не буде. Рішення проігнорувати змагання у країні, визнаній агресором, є цілком зрозумілим та обговоренню не підлягає. Тим паче, немає жодної гарантії, що спецслужби Росії не затримають наших спортсменів у погонах, оголосивши їх «шпигунами-диверсантами».

«Дружба через спорт» — таким є гасло змагань під егідою Міжнародної ради військового спорту. Погодьтеся, для наших спортсменів у Сочі воно видавалось би щонайменше цинічним, тим більше, коли головою оргкомітету Ігор є Сергій Шойгу, міністр оборони РФ. До речі, не брати участь у спортивних змаганнях на території Росії рекомендує у своєму наказі від 2 листопада 2016 року й Міністерство молоді та спорту України.

Олександр ТЕРЕВЕРКО, «Народна армія»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/