Вторник, 9 марта 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Україна не дозволить Росії господарювати в Азовському морі

Україна не дозволить Росії господарювати в Азовському морі


Президент України Петро Порошенко заявляє, що Україна не дозволить Росії вирішувати, як їй використовувати Азовське море та Керченську протоку, і для захисту своїх інтересів застосовуватиме всі правові механізми, повідомляє interfax.

«Ми ніколи не визнаємо окупацію Азовського моря, яку Росія намагається зараз зробити. Ми ніколи не визнаємо окупацію Керченської протоки. І ми наполягаємо на міжнародному праві, ми будемо використовувати Керченську протоку і Азовське море», — заявив П.Порошенко в інтерв'ю телеканалу CNN Turk, повідомляє в понеділок прес-служба глави Української держави.

«Тому що Азовське море — це зона економічної активності мультимільйонної агломерації на сході моєї країни. Мені ненависна думка, що Росія буде вирішувати за суверенну і незалежну Україну, як нам використовувати Азовське море. Ми не дозволимо цього», — наголосив глава держави.

Президент нагадав про агресію російських військових проти українських кораблів у нейтральних водах Чорного моря та захоплення в полон українських моряків. «Це було не лише в Керченській протоці. Регулярні російські війська під російським прапором напали на військове судно українського флоту, відкрили вогонь із 30-мм зброї, без будь-якої причини відкрили вогонь по моїх моряках, почавши штурмову операцію, провокуючи українців відкрити вогонь у відповідь», — сказав він.

П.Порошенко зазначив, що Україна має докази того, що атака росіян була здійснена у нейтральних водах. «Ми маємо відео, радіоперехоплення, супутникові знімки — у нас є все. В нейтральних водах Чорного моря, недалеко від Туреччини, до речі», — констатував президент.

«І Росія говорить про провокації? Це відкриті міжнародні води, це внутрішні українські води. Є міжнародне право і двосторонній договір, де Керченська протока це спільна протока, що належить і Україні, і Росії. І це був усього лиш плановий перехід з Одеси до Маріуполя для ротації цих двох малих військових суден. Вони не мають ніякого додаткового озброєння, додаткових членів екіпажу, нічого», — також наголосив глава держави.

П.Порошенко зазначив, що Росія не може пояснити, чому і хто прийняв рішення напасти на українські кораблі.

«Однак це є актом агресії. Це юридична відповідальність Російської Федерації за напад на мої кораблі. 24 українські моряки, які зараз перебувають у Москві. Це не підпадає під юрисдикцію російського суду. Вони є військовополоненими за Женевською конвенцією. І Росія повинна негайно повернути моїх солдатів», — заявив президент України.

Глава держави зазначив, що заклики і вимоги про звільнення українських моряків з полону до президента РФ Володимира Путіна лунали на саміті країн Великої двадцятки в Буенос-Айресі, від Європейського Союзу, НАТО, від країн Великої сімки, США, Канади, Японії та багатьох інших. «Від всього світу. Чому це сталося? Тому що Путін не зміг пояснити, що саме він робить, чому він відкрив вогонь, чому він напав на військовий корабель. Ситуація стає все гіршою», — констатував П.Порошенко, нагадавши, що, аби утримувати Росію за столом переговорів, до неї застосовують санкції.

Президент також звернув увагу на питання безпеки в Чорному морі. Він наголосив, що це надзвичайно важливе питання і для усіх держав чорноморського регіону — України, Туреччини, Болгарії, Румунії, Грузії. «І лише Росія намагається дестабілізувати ситуацію», — констатував П.Порошенко.

У цьому контексті глава держави висловив упевненість, що Росія має пояснити, чому новий комплекс протиповітряної оборони С-400, а також новий протикорабельний комплекс зараз дислокуються в Керчі та Феодосії на окупованому Росією українському півострові.

«Це абсолютно неприпустимо. Ми не дозволимо мілітаризувати Чорне море. І в цій ситуації ми маємо бути готові відповісти», — сказав глава Української держави.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/