Суббота, 4 июля 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

У Сосниці на Чернігівщині вшанували патріотів України


DovjenkoДнями в Сосниці відбулися урочистості з нагоди 120-річчя від дня народження Олександра Довженка. На заходах брали участь і народний депутат України від Всеукраїнського об'єднання «Свобода», керівник виборчого штабу націоналістів у Чернігівській області Руслан Марцінків та голова Державного агентства з питань кіно свободівець Пилип Іллєнко.

Учасники заходів поклали квіти до пам'ятника Довженку. На початку церемонії у виконанні бандуристів та народного аматорського фольклорного колективу прозвучав державний славень.

«Трагізм Довженка в тому, що після виходу фільмів «Звенигора» та «Земля» він був звинувачений в українському буржуазному націоналізмі, а комуністи змусили його зняти фільм «Арсенал» з цілком совєцькою пропагандою. Це при тому, що Довженко як вояк УНР брав цей завод штурмом. Уявіть сьогодні наших хлопців, які воюють з «ЛНР» та «ДНР» в ролі вихователів терористів. Довженко творив, але під московською пропагандою відчувалась краса та сила українського духу», – зазначив Руслан Марцінків.

Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих в антитерористичній операції на Сході України.

«Фактично все українське кіно вийшло з Довженкової «Землі», так само як вся російська література вийшла з «Шинелі» Гоголя. Зараз звичайно цей вплив зберігається», – прокоментував захід Пилип Іллєнко.

Відзначення триватиме до 10 жовтня. У Чернігові організують наукові читання, вистави та лекції для школярів.

Ольга МИНЕНОК 


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/