Пятница, 19 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
У Польщі заборонять опалювати будинки твердим паливом

У Польщі заборонять опалювати будинки твердим паливом


З проблемою смогу бореться Польща, особливо південна. Причина смогу — обігрівання будинків вугіллям, а то й нерідко сміттям. Тому в Кракові від вересня 2019 року ввійде повна заборона опалення вугіллям і деревом, люди мають перейти на центральне опалення, газ або відновлювальні джерела енергії.

Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук польський журналіст Якуб Логінов, який збирається написати серію публікацій про смог. 

Довгий час повітря в Україні було краще, ніж у південній Польщі, оскільки основним джерелом обігрівання будинків був газ. Однак після початку війни ціни газу різко зросли і розпочався процес переходу на вугілля і дерево. Якуб припускає, що це може закінчитися як у Польщі, тобто — величезним смогом, таким, що буде неможливо дихати.

«Не хочу тим сказати, що треба повертатись до російського газу. Радше — що держава мала б створити програми підтримки для термомодернізації, розвивати системи центрального опалення та відновлювальної енергетики (наприклад, теплові насоси). На мою думку Україна, і, зокрема, місцеве самоврядування, мали б приділити цим темам більшу увагу, тим паче, що є можливість користуватись європейськими дотаціями на такі проекти», — пише Якуб Логінов.

У зв'язку з цим журналіст із Польщі хотів б дізнатися, як це все виглядає на практиці в Україні:

— чи люди переходять з газу на вугілля або дерево?

— як змінились витрати на опалення після 2014 року?

— чи є проблеми з забрудненням повітря, чи місцева влада щось з цим робить? Є взагалі свідомість цієї проблеми?

— як виглядає питання термомодернізації будинків? Скільки це коштує, чи люди можуть отримати якісь дотації на це від держави?

«Біла хата»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/