Четверг, 4 июня 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

У Городні хліб печуть на камені


СП «Городнянське виробничо-торгівельне об’єднання» (СП ГВТО), чи, як більше звикли люди називати, Городнянський хлібозавод, відомий у районі своїм справжнім натуральним хлібом на заквасці, який виготовляють тут без розпушувачів, консервантів та іншої «модної» нині хімії. За межами району більшим попитом користується кондитерська продукція підприємства, яку поставляють у Корюківку, Сновськ, Чернігів. В обласному центрі «кондитерку» хлібозаводу замовляють тридцять роздрібних та шість оптових торгових підприємств.

І хоч підприємство з року в рік демонструє свою непохитну позицію щодо натуральних рецептур, тут систематично модернізують обладнання. Так, наприкінці лютого СП ГВТО придбало нову подову багатоярусну універсальну піч турецької фірми «Fimak». Родзинкою цієї печі є под з природного каменю, який забезпечує кращу тепловіддачу, й, відповідно, – якість випікання. Також вона дозволяє економити на енергоресурсах, бо опалюється недорогими пелетами з льонозаводу. Ці пелети нагадують кукурудзяні палички і подаються із бункера у топку автоматично. Так само автоматично регулюються усі процеси всередині печі за допомогою зручного пульту управління. Тож є можливість зекономити ще й на кочегарах і операторах.

У комплексі з піччю підприємство придбало і встановило нову розстійну шафу з регульованим мікрокліматом всередині. Завдяки їй вистоювання тістових заготовок відбувається швидше і більш якісно.

У нове обладнання інвестовано 1 мільйон 100 тисяч гривень, при цьому 600 тисяч гривень нам надала райспоживспілка у вигляді фінансової допомоги. Вже сьогодні ми бачимо ефективність нового обладнання і в розрізі якості продукції, і в аспекті економії. Тому, сподіваємось, воно окупиться у найближчі кілька років, — розповіла директор СП ГВТО Лариса Козел.

Спеціалісти підприємства вже навчились працювати з новим обладнанням і впевнено виробляють близько двох тонн випічки на добу. В асортименті підприємства нині 55 найменувань хлібобулочних виробів та 60 – кондитерських. Нещодавно освоїли випікання нового для заводу хліба з висівками, який корисний для людей із захворюваннями системи травлення та для тих, хто намагається схуднути.

Попит на продукцію підприємства має сезонний характер. Влітку зменшується споживання кондитерських виробів, однак зростає — солодких газованих напоїв. Вони також тут дуже традиційні, про що свідчать самі назви «Крем-сода», «Буратино», «Ситро», «Лимонад».

Вже не вперше СП ГВТО демонструє, як в складних умовах сьогодення можна не лише виживати, розвиватись, а й навіть модернізувати власне виробництво.

За повідомленням Департаменту агропромислового розвитку Городнянської райдержадміністрації


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/