Воскресенье, 28 февраля 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

У Чернігові відкрили Центр реабілітаційних послуг


Центр реабілітаційних послуг для людей з особливими потребами віком від 6 до 60 років відкрився в Чернігові 1 грудня, напередодні Міжнародного дня інвалідів. Мета його діяльності – фізична реабілітація та соціальна, психологічна, творча інтеграція людей з вадами в українське суспільство. Ініціатор – Чернігівська обласна благодійна організація «Аратта».

— За даними управління праці та соціального захисту населення, сьогодні у Чернігові проживає понад 23 тисячі людей з вадами, частина з них – переселенці, — розповідає директор ЧОБО «Аратта» Вікторія Філатова. – Зазвичай у бюджеті бракує коштів для надання повноцінних соціальних послуг цій категорії, що призводить до їх вимушеної ізоляції, обмежує в реалізації прав на освіту, культурний розвиток і змістовне дозвілля. Людям з особливими потребами складно отримувати повноцінну реабілітаційну допомогу, реалізовувати свої здібності й таланти.

aratta-2В результаті проекту «Повноцінне життя!», що реалізує «Аратта», якість життя принаймні частини людей з вадами покращиться, а їх соціальна ізоляції зменшиться! Проект передбачає, що вони можуть відвідувати Центр реабілітаційних послуг кілька разів на тиждень і залишатися на півдня, з 10.00 до 15.00. В цей час з ними працюватимуть лікар-реабілітолог, психолог і соціальний працівник, які надаватимуть різноманітні послуги. Послуга соціальної адаптації – це, зокрема, участь у психологічних тренінгах, індивідуальні консультації, залучення до роботи театру «Дивосад», арт-терапія. Ще одна важлива послуга – фізична реабілітація.

— Ефективність фізичної реабілітації напряму залежить від наполегливості та системності, тому ми будемо залучати батьків, показувати й розказувати, що і як правильно робити, щоб вони займалися зі своїми дітьми вдома, — пояснює лікар-реабілітолог Ярослав Дудіч. — Що буде відбуватися в Центрі? Тут обладнана тренажерна зала, після розминки будемо виконувати різноманітні фізичні вправи, вправи на тренажерах, дихальну гімнастику. Заняття будуть групові, але з індивідуальним підходом до кожного. Всі знають, що рух – це життя, а життя – це рух, це наш головний меседж для усіх підопічних.

Персонал Центру реабілітаційних послуг має на меті не лише поступово покращувати стан здоров’я своїх особливих клієнтів, а й розширювати коло їхнього спілкування, допомогти знайти нових друзів, повірити у власті сили та можливості.

Методи для цього використовуватимуть найрізноманітніші, розповіла журналістам соціальний працівник проекту Антоніна Федорченко: «Будемо розвивати вміння самообслуговування, щоб людина ставала більш адаптованою до життя. Будемо вчитися накривати стіл, правильно вживати їжу, прибирати після цього, мити посуд. Плануємо розводити квіти — і кімнатні, і вуличні. Навесні зробимо гарні клумби біля Центру, щоб люди бачили й цінували прекрасне».

У планах персоналу – проводити різноманітні майстер-класи з рукоділля, відкрити сувенірну майстерню, здійснювати соціалізацію за допомогою арт-терапії. До речі, проект «Повноцінне життя!» передбачає всебічну підтримку діяльності інтеграційного театру «Дивосад» (керівник – Ірина Пісня). Це і підготовка нових вистав, і організація показів у закладах соціального захисту Чернігівської області. Окрім «Аратти», послуги людям з особливими потребами надаватиме і ККЗ «Палац культури, художньої творчості дітей, юнацтва та молоді», де створена гарна репетиційна база для артистів. Важливо, що в проект закладені кошти на транспортне забезпечення – на репетиції та покази особливих артистів буде підвозити мікроавтобус.

aratta-3Зазначимо, що загалом Центр реабілітаційних послуг у Чернігові щодня зможуть відвідувати до 20 людей з особливими потребами. Для них навіть передбачене харчування. А двері закладу відкриті як для молоді, так і для дорослих людей! Розташовується він за адресою: вул. Станіславського, 40 (на базі обласної благодійної організації «Аратта»). Проект «Повноцінне життя!» реалізується за підтримки Європейського Союзу в партнерстві з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Спілкою Робітничих Самаритян Грузія. Він є частиною більш масштабного проекту «Соціальні послуги – спільними зусиллями».

Вікторія СИДОРОВА


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/