Четверг, 18 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

У Чернігові презентовано матеріали про історію українського війська


«Воїни. Історія українського війська» презентовано у Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою.

Наприкінці травня у  Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою проведено презентацію інформаційних матеріалів Українського інституту національної пам’яті «Воїни. Історія українського війська» за участю ліцеїстів 1-го курсу.

Проект «Воїни. Історія українського війська» має на меті ознайомити із українськими військовими традиціями. Показати шлях, який пройшли збройні сили України від Давньої Русі до АТО. Відродити почуття поваги до славних перемог наших предків. В основі цього видання – знімки Анни Сенік. Автор проекту реконструкцій – історик Микола Балабан.

армія Бутко (1)Презентацію організували Український інститут національної пам’яті і Чернігівський обласний військовий комісаріат за сприяння керівництва ліцею.

Підполковник Вадим ЛІЛЬЧИЦЬКИЙ, заступник Чернігівського обласного військового комісара по роботі з особовим складом, під час відкриття заходу наголосив: «З метою активізації та підвищення якості військово-патріотичного виховання, донесення знань про українські військові традиції Чернігівський обласний військовий комісаріат і Український інститут національної пам’яті проводить низку презентацій інформаційних матеріалів «Воїни. Історія українського війська». Ми вже встигли оцінити актуальність і своєчасність цього проекту Українського інституту національної пам’яті. Сподіваємося, що ці матеріали будуть корисні і для ліцеїстів, більшість з яких обиратимуть професію Захисника України».

Він нагадав: «Обласний військовий комісаріат спільно з ліцеєм організували встановлення меморіальних дошок на будинку цього навчального закладу, які увічнили пам’ять про його випускників підполковника Олександра САБАДУ, капітана Юрія БУТУСОВА, старшого лейтенанта Олександра СТЕЛЬМАХА, підполковника Ігоря ГОРБАТЮКА, солдатів Станіслава КОВТУНА і Вадима ЖЕРЕБИЛА, які героїчно загинули, захищаючи суверенітет і територіальну цілісність України».

армія Бутко (2)Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих Захисників України хвилиною мовчання.

Сергій БУТКО, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області, підкреслив: «Жодна успішна армія світу не може бути без власної славетної історії, військових традицій. Сучасній українській армії, яка боронить нас від російської агресії, повертають її героїчну історію. І ніякі потуги фахівців інформаційно-психологічної боротьби Російської Федерації не зможуть приховати славетне військове минуле наших предків. Щодо вміння українців воювати проти ворога в наш час, то фактом є те, що агресор, маючи всі військово-технічні і кількісні переваги, не зміг нас завоювати у 2014—2015 рр., отримав жорстоку відсіч. Так було і так буде».

армія Бутко (5)Він поінформував ліцеїстів і викладачів: «24 плакати показують наших воїнів війська Давньої Русі (середина IX – початок XIV ст.), українців у війську Великого Князівства Литовського (середина XIV – середина XVI ст.), воїнів Козацького війська (кінець XV – XVIІІ ст.), Українських Січових Стрільців (1914–1918 рр.), війська доби Української державності (1917–1921 рр.), Карпатської Січі (1938–1939 рр.), Української повстанської армії (1940–1950-ті рр.), сучасних Збройних Сил України. Ці матеріали призначені для постійного експонування, використання у навчально-виховному процесі».

армія Бутко (4)Представник УІНП передав комплект інформаційних матеріалів «Воїни. Історія українського війська» викладачам навчальної дисципліни «Захист Вітчизни».

Вадим МИСНИК


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/