Пятница, 19 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

У Чернігівській області процвітає шахрайство 


Філашкін УМВС зменшенеКерівництво УМВС України в Чернігівській області вкрай стурбоване численними фактами шахрайських дій у відношенні жителів Чернігівщини. Стабільно висока кількість заяв про шахрайства, скоєні в обласному центрі та всіх без винятку районах, свідчить, серед іншого, про легковажне ставлення громадян до власної безпеки. Адже міліція регулярно роз’яснює жителям Чернігівщини, як розпізнати всі найбільш поширені способи шахрайств та що слід робити, аби не стати жертвою аферистів.

Значно частішими останнім часом стали факти скоєння так званих Інтернет-шахрайств. Це може бути віртуальне підприємництво, купівля-продаж товарів через мережу Інтернет або шахрайські дії з банківськими картками (аферисти телефонують жертві і пропонують назвати прізвище та ПІН-код картки, мовляв, у вас проблеми з платіжною чи кредитною карткою. Цього виявляється досить для зняття коштів з картки потерпілого).

Особливо хочу застерегти щодо нового виду шахрайств, який умовно можна назвати «банківськими». Лише протягом останніх днів у Чернігові скоєно цілий ряд таких злочинів, у в усіх випадках потерпілі втратили дуже значні грошові суми.

Обробка жертви «банківського» шахрая відбувалася за усталеним сценарієм. На мобільний телефон заявника надходив телефонний дзвінок. Жіночка приємним голосом представлялася працівником банку. І запитувала, чи користується абонент кредитної карткою її банку. Коли ж вона отримувала ствердну відповідь, жінка починала пропонувати різноманітні «пільги» — збільшення кредитного ліміту коштів за карткою або зменшення кредитної ставки. Після тривалого викладу «привабливих пропозицій» аферистка схиляла жертву погодитись, а коли це відбувалося — просила надати всі реквізити кредитної картки для проведення необхідної операції. За кілька хвилин після цього потерпілий отримував SMS-повідомлення, що з його рахунку зняті гроші. Один чернігівець втратив таким чином понад 14 тисяч гривень, інший – понад 6 тисяч гривень. Ще одна «колега по нещастю» простилася з 10 тисячами гривень.

Також звертаю вашу увагу, що не втрачає актуальності тема так званих «телефонних» шахрайств — раптові, найчастіше нічні, дзвінки громадянам з повідомленнями про те, що їхній родич затриманий міліцією або потрапив у лікарню, і для позитивного «вирішення питання» або проведення термінової операції потрібно заплатити значні кошти. Для передачі грошей зловмисник пропонує використовувати банківський переказ, поповнення рахунку мобільного телефону або вручення конверту з готівкою кур'єру. В багатьох випадках потерпілі слухняно виконують вимоги шахрая, міркуючи лише про порятунок рідної людини. І тільки згодом здогадуються перевірити інформацію про нещастя. Тоді й випливає правда: довірливих людей ошукали, а родич не потрапляв ні в яку халепу. Ця досить примітивна схема шахрайства, відома вже не перший рік, тим не менше, досі продовжує працювати і приносити злочинцям прибуток.

Тому правоохоронці закликають бути уважними та обережними, не довіряти першому-ліпшому телефонному «добродію», перевіряти сказане по телефону, перевіряти отриману інформацію будь-якими іншими способами з альтернативних джерел. Якщо у вас виникла вагома підозра, що Вас намагаються ошукати, негайно телефонуйте до міліції за номерами 619-001 або «102». Тоді ви убезпечите себе від неприємностей, а правоохоронцям полегшите затримання зловмисників.

Вадим ФІЛАШКІН, т.в.о. начальника УМВС України в Чернігівській області, підполковник міліції


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/