Пятница, 18 июня 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Тиждень мов відбувся у Казахстані


Політика Казахстану спрямована на сталий розвиток і зміцнення рівноправності і згуртованості народів країни, де превалює толерантність.

Традиційно, мова є основним фактором комунікації, яка забезпечує процес спілкування, розуміння і вираження ідей. Нещодавно, в стінах нашого Казахського національного університету імені аль-Фарабі відбувся вечір, присвячений «Тижню мов Казахстану». Це свято має свою величезну соціальну значимість на нашому факультеті оскільки наші студенти навчаються тут багатьом індоєвропейським, романським і тюркським мовам. Як говорить прислів'я «Скільки мов знаєш, стільки в тобі і людей», тож наші студенти розуміють красу різноманіття мов, їх унікальність і цінність кожної мови.

Мова як один з головних складових нації висловлює культуру народу, тим самим висловлює її цілісність, духовність і національність. Дві національні культури не можуть повністю збігатися одна з одною, кожна культура складається з національних і інтернаціональних одиниць. Засвоюючи іноземну мову, студенти занурюються в світ даної мови, знайомляться з культурою, побутом, історією і характером народу.

Гульнара Шаріпова — у центрі. Справа — український поет Сергій Дзюба серед викладачів філософського факультету Казахського Національного Університету імені аль-Фарабі

Гульнара Шаріпова — у центрі. Справа — український поет Сергій Дзюба серед викладачів філософського факультету Казахського Національного Університету імені аль-Фарабі

Казахстан — країна, де проживає багато національностей зі своїми статутами, звичаями і культурою. В основі багатонаціонального свята мов лежить ідея духовної спадщини всього людства, взаємна повага народів Казахстану, яке веде до згуртованості і процвітання нашої республіки. Наприклад, в Казахстані проживає близько 450 тисяч етнічних українців. Про казахську землю, яка стала для них Батьківщиною, українці відгукуються дуже тепло, з задоволенням розповідають своїм одноплемінникам, що живуть в різних країнах.

Протягом усього вечора студенти Казахського національного університету співали пісні на різних мовах, розповідали вірші та ставили уривки з творів Шекспіра.

Великий Абай сказав: «Знання мови і культури іншого народу робить людину рівноправною з цим народом, вона відчуває себе вільною...».

Казахстан — унікальна багатонаціональна держава, де проживає більше ста різних представників етнічних діаспор. Політика нашої держави спрямована на сталий розвиток і зміцнення рівноправності і згуртованості народів Казахстану, де превалює толерантність.

Гульнара Шаріпова, кандидат філософських наук, доцент Казахського Національного Університету імені аль-Фарабі, спеціально для видання «Біла хата»

На першому фото: Університет аль-Фарабі (Казахстан)


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/