Пятница, 27 ноября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Цинізм Кремля не має меж. Продовжуючи тему про паспорти

Цинізм Кремля не має меж. Продовжуючи тему про паспорти


Ще раз про те, чому Росія планує видавати російські паспорти українцям на окупованих територіях Донбасу.

Президент РФ Володимир Путін, як відомо, 24 квітня підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей. Згідно з указом, таке право отримують особи, які постійно проживають в ОРДЛО.

Як вказано в тексті указу, таке рішення прийнято президентом РФ «з метою захисту прав і свобод людини і громадянина», відповідно до Федерального закону від 31. 05. 2002 р. «Про громадянство РФ». Розгляд заяв про прийняття до громадянства жителів окупованого Донбасу «здійснюється в термін, що не перевищує трьох місяців» з дня подачі заяви та необхідного переліку документів.

Цинізм, як основной принцип дій Кремля

Путін також додав, що Угорщина ж видає громадянам України угорські паспорти. Звичайно, шкода, що Україна не наведе лад з цим роздаванням угорських паспортів, насамперед на Закарпатті. Але Закарпаття не окуповане Угорщиною, як частина Донбасу, хоч, може, в деяких гарячих головах і виношують подібні плани.

Не відстає в цинізмі і помічник президента Росії Владислав Сурков. Він заявив про те рішення: «Це обов'язок Росії перед людьми, які говорять і думають російською мовою, які зараз опинилися в дуже важкій ситуації через репресивні дій київського режиму. Україна відмовляється визнавати їх своїми громадянами, вводячи економічну блокаду, не допускаючи їх на вибори, застосовуючи проти них військову силу».

Цинізм тут у тому, що Українська держава ніколи не відмовлялася і не відмовляється вважати громадянами України мешканців окупованих регіонів, чи то Крим, чи частина Донбасу. І як тут торочити про «економічну блокаду», очевидно, маючи на увазі, що Україні важко вести соціальний захист громадян на окупованих територіях. А тим паче, про які українські вибори може тут іти мова. Адже ці території вже майже 5 років реально поза контролем Української держави, відірвані від неї сепаратистами-заколотниками і російською агресією.

Зеленський рішуче відповів Путіну

Новообраний Президент України Володимир Зеленський відповів на низку нинішніх заяв президента РФ Володимира Путіна щодо України.

Провокативну затію з видачею російських паспортів українським громадянам на окупованій частині Добасу Зеленський назвав так:

«Видачею паспортів РФ в ОРДЛО Росія визнала свою відповідальність як держави-окупанта».

Загалом про побудову нинішніх стосунків з Росією Зеленський написав на своїй сторінці у «Фейсбуці» наступне.

«По-перше, я би не радив російській владі даремно витрачати час, намагаючись спокусити громадян України паспортами РФ. Можливо, і знайдеться хтось, хто й досі перебуває під впливом пропаганди. Можливо, хтось зробить це заради заробітку або ховаючись від кримінальних розслідувань. Ми навіть можемо надати Володимиру Путіну перелік тих громадян України, яким у найближчий час стане дуже некомфортно у країні, яку вони цинічно грабували, зловживаючи високими посадами. Нехай Росія знову вирішує, де найбільше їй потрібні такі «професіонали» – у Ростові чи Магадані».

За словами новообраного Президента, відмінність України, зокрема, полягає у тому, що ми, українці, маємо у своїй країні свободу слова, вільні ЗМІ та інтернет.

«Тому ми чудово знаємо, що російський паспорт надає насправді. Це право бути заарештованим за мирний протест. Це право не мати вільних та конкурентних виборів. Це право взагалі забути про наявність природних прав та свобод людини. Тому не варто розраховувати, що багато українців захочуть стати «новою нафтою», на яку влада Росії намагається перетворити власний народ. Українці – це вільні люди у вільній країні. Незалежній, суверенній та неподільній. Громадянство України – це свобода, гідність і честь. Це те, що ми захистили, і будемо захищати».

Зеленський наголошує, що Україна не відмовиться від своєї місії бути прикладом демократії для пострадянських країн. А частиною цієї місії буде надання захисту, притулку та українського громадянства всім, хто готовий боротися за свободу.

«Ми будемо надавати притулок та допомогу всім – всім, хто готовий боротися пліч-о-пліч з нами за нашу і вашу свободу. Ми будемо надавати українське громадянство представникам усіх народів, які страждають від авторитарних та корумпованих режимів. У першу чергу – росіянам, які сьогодні страждають чи не найбільше», каже Володимир Зеленський.

«Не слід говорити з Україною і українцями мовою загроз, військового та економічного тиску, – заявляє новообраний Президент України. – Це не найкращий шлях до припинення вогню та розблокування Мінського процессу».

Окремо Зеленський наголосив, що готовий до переговорів:

«Я сподіваюсь, що на найближчій зустрічі у Нормандському форматі Росія продемонструє готовність до деескалації. Конкретним підтвердженням цієї готовності має стати взаємний обмін нашими громадянами у форматі «всіх на всіх». Без виключень. З нашого боку ми готові обговорювати нові умови співіснування України та Росії.

З розумінням того, що справжня нормалізація відбудеться тільки після повної деокупації. Як Донбасу, так і Криму. Україна не здається! У всіх сенсах цього слова”.

«Але я маю надію, що у Росії все ж більше прагнуть говорити, ніж стріляти. Я дійсно не Бог, щоби мої бажання здійснювалися. Але я також пам‘ятаю, що всім можновладцям прийде час дати чесну відповідь за свої вчинки саме перед Ним. Ніхто не потрапить відразу до Раю. Спочатку буде Суд».

Петро Антоненко, редактор газети «Світ-інфо», м.Чернігів


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/