Воскресенье, 12 июля 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Цікаво про рослини. В чому користь полину таврійського


ПолинОсвідити повітря в приміщенні, приготувати маринад для м`ясних страв, прийняти ароматизовану ванну, зняти напругу, поліпшити кровообіг... Про корисні властивості полину таврійського розповідає Михайло КУРДЮК, професійний садівник і травознай із села Тростянець Ічнянського району.

Ця рослина з ароматними листками використовується в медицині, кулінарії, а також іноді вирощується як декоративна. Цей трав’янистий багаторічник зустрічається в Херсонській області і на всьому морському узбережжі Криму. Через павутинчасте опушення рослина має сіруватий колір. Полин цей містить смолисті речовини та ефірну олію, які надають їй сильного приємного аромату. Тауремізин, який міститься в рослині, збуджує нервову систему, посилює скорочення серця, дещо підвищує артеріальний тиск. Ароматерапію з використанням ефірної олії цього полину використовують при порушеннях кровообігу, інфекціях шлунково-кишкового тракту, проти судом і як протизапальний засіб.

Букети із сухого та свіжого полину таврійського використовують, щоб освіжити повітря в кімнатах. У кулінарії готують маринади для м’ясних страв. Якщо траву додати у ванну, то вона зніме напругу, поліпшить кровообіг та ароматизує шкіру. Колись цей полин слали на підлогу в хатах, щоб позбутися комах. А під час епідемій холери та чуми травою полину обкурювали будинки.

Михайло КУРДЮК, с. Тростянець Ічнянського району, Чернігівщина


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/