Суббота, 24 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Тетяна та Сергій Дзюби отримали міжнародну медаль Франца Кафки

Тетяна та Сергій Дзюби отримали міжнародну медаль Франца Кафки


Відомі українські письменники, перекладачі та журналісти Тетяна і Сергій Дзюби (пані Тетяна – також науковець, літературознавець, доктор наук із соціальних комунікацій, професор і академік) нагороджені почесною міжнародною медаллю Франца Кафки (Німеччина – Австрія – Чехія) – за визначну творчу діяльність.

Франц Кафка

Відзначено їхню книжку «Дощ із твоїми очима», яка успішно вийшла в Чехії – чеською та українською мовами (перекладачі – знаний чеський поет Мілан Грабал та доктор мистецтвознавства, україніст Петр Каліна). За цією поетичною збіркою поставлено дві вистави чеською мовою в театрі «Агадір» (Брно): «Закохайся в мене у суботу» (за творами Сергія) та «Крила Сімаргла» (за віршами Тетяни). Проект здійснено за фінансової підтримки Міністерства культури Чехії. Тетяна і Сергій Дзюби презентували книжку в Празі та Брно й виступали на прем’єрах своїх вистав у чеському театрі.

Крім цього, відзначено і збірки віршів Тетяни та Сергія Дзюби «Яблука з небесного саду» (Швеція та Туркменістан), «Береги» (Румунія), «Колись ви вигадаєте нас» (В’єтнам) та «Голоси двох поетів» (Іспанія і Болівія).

Також цього року почесну міжнародну медаль Франца Кафки одержали письменники Роллан Сейсенбаєв і Галимкаір Мутанов (Казахстан), Пауль Полідор (Румунія), Олена Ананьєва (Німеччина), Михась Пазняков та Анатолій Аврутін (Білорусь), Борис і Едуард Амчиславські (США).

Франц Кафка (1883—1924) – один із найвизначніших німецькомовних письменників світу. Він народився в Празі, а завершив свій земний шлях у Відні. Автор романів «Америка», «Процес» і «Замок», збірників малої прози «Споглядання», «Сільський доктор», «Покарання» та «Голодар».

Фундатор відзнаки – Міжнародна Академія діячів літератури, мистецтв і комунікацій (Німеччина) та її філії в Австрії й Чехії. А дипломи підписали голова Міжнародного Арт-центру FBG «Pegasus Brücke» Joachim Schmija (Франкфурт – Відень – Прага) та його колега Maria Schulwitz.

Щиро вітаємо цьогорічних лауреатів почесної міжнародної нагороди!

Олег Гончаренко,

письменник, перекладач, прес-центр Міжнародної літературно-мистецької Академії України


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/