Четверг, 29 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Тамара Колесник створює власний казковий світ


Джерело творчого натхнення невичерпне. Хтось моделює одяг, інший вишиває або веде блог в інтернеті. А Тамара Андріївна Колесник створює свій власний казковий світ. Пише також вірші й гуморески.

Презентація-Коленсик-Ніжин (1)Більше десяти років відвідує вона нашу «Літературну вітальню» при Ніжинській центральній міській бібліотеці. Запросила її сюди поетеса Катерина Бондаренко. Колись вони познайомилися на народному факультеті журналістики. Ось і сьогодні у читальному залі зібралися аматори художнього слова. Проходить презентація першої збірки казок Тамари Андріївни «Як стати впевненим» для молодшого шкільного віку. Ілюстрації для книжки зробила Наталія Євгеніївна Кочакова-близька подруга авторки. Завжди цікаво почути розповідь автора книжки про його життєвий шлях, зрозуміти, з чого почався відлік творчості члена нашої вітальні. В цьому допомогла відеопрезентація Тамари Колесник (підготувала бібліотекар Людмила Конопля-Носач).

Презентація-Коленсик-Ніжин (3)Тамара Андріївна народилася в Ніжині, в сім’ї лікарів. Закінчила середню школу №3. Потім поступила на фельдшерське відділення медучилища. А ще закінчила філологічний факультет Ніжинського педінституту, працювала логопедом у райвідділі освіти. Тому Тамара Андріївна вступила ще й на дефектологічний факультет Київського педінституту. Крім улюбленої роботи логопед-педагог вирішила навчитися писати до газет. Була слухачем народного факультету журналістики при редакції газети «Під прапором Леніна»/тепер «Ніжинський вісник»/, де зачитувала на практичних заняттях уривки з власних казок. І почула від маститого журналіста Ю. Каганова, якій навчав їх основам журналістики, обнадійливе: «У Вас талант». Друкувалася у періодиці.

Презентація-Коленсик-Ніжин (4)Авторська казка — найбільш емоційний, психологічно тонкий жанр літератури, здатний доторкнутися до серця маленького і дорослого читача. У казці присутні реальні персонажі й фантастичні. Кожний казкар будує свій власний чарівний світ. Тамара Колесник немов поєднує у собі доросле та дитяче світосприймання. Без розуміння дитячої психології написати казку неможливо. У Тамари Колесник вони цікаві, захоплюючі й корисні для дитини. Казковий світ вчить малят мудрості і добру. Але навіть у чарівному світі добро має боротися зі злом. Казки «Неписаний закон лісу», «Сумнівна дружба», «Нова казка про Колобок», «Дракончик Део» та ін. допомагають знайти відповіді на питання, які цікавлять дітей молодшого шкільного віку. Книжка ілюстрована простими й зрозумілими малюнками, придуманими Наталією Кочаковою. Кожна казка — це зв’язок між поколіннями, а для дітей — це таємничий і незвіданий світ.

Презентація-Коленсик-Ніжин (5)Творець казок має можливість донести до малечі життєву мудрість, навчити жити серед людей. І добре, що традиція літературної казки продовжується. Навіть ми, дорослі, із захопленням слухали казку «Три долі» у виконанні автора-Тамари Колесник. Казки навчають дітей дорослих істин. Та це ще не все. Колеги Тамари Андріївни розповіли, як майстерно використовувала вона казкові уривки у своїй роботі логопеда, щоб допомогти дітям швидше виправити дефекти мови. Таким чином вона популяризувала читання серед дітей. Мала багато наочності для малечі і вважалася одним з кращих логопедів нашого міста. Тамара Андріївна вкладала душу в свою роботу і досягала гарних результатів за неділю-дві, коли дитина починала вимовляти проблемну букву. Взагалі Т. Колесник дуже креативна і творча людина.

Презентація-Коленсик-Ніжин (8)Багато гарних слів почули ми про авторку казок від її друзів та колег по роботі. Поети і прозаїки вітальні С. Рижевська, К. Бондаренко, С. Демиденко, Н. Олещенко, В. Образцова, Р. Миронюк, С. Кириченко привітали Тамару Колесник з презентацією збірки казок «Як стати впевненим», а гостя вітальні з Іспанії Людмила Герасименко, дочка члена нашого клубу Р. Миронюк, виконала під гітару пісні «Уплывает детство», «Ну как такое могло случиться», пісні іспанською та французькою мовами.

Презентація-Коленсик-Ніжин (7)

Презентація-Коленсик-Ніжин (9)

Презентація-Коленсик-Ніжин (10)

Презентація-Коленсик-Ніжин (11)

Презентація-Коленсик-Ніжин (12)

Презентація-Коленсик-Ніжин (13)

Презентація-Коленсик-Ніжин (14)

Наталія Старінко,

бібліотекар, м.Ніжин, спеціально для видання Біла хата


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/