Вторник, 16 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Так можна витребувати документи з тимчасово окупованих територій


Як отримати необхідні документи з тимчасово окупованих територій? Про це розповідає фахівець.

Часто громадяни, які проживають на тимчасово окупованій території України (Автономна Республіка Крим, м. Севастополь, окремі райони, міста, селища і села Донецької та Луганської областей), звертаються до органів та установ юстиції з актуальним питанням – як отримати від компетентних органів іноземних держав документи з питань реєстрації актів цивільного стану (витягів, повторних свідоцтв тощо), а також документи про освіту, трудовий стаж та інші документи, що стосуються особистих та майнових прав.

Можливість витребування відповідних документів через органи юстиції передбачена кількома міжнародними правовими документами.

Перш за все, це Конвенція СНД про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року, що застосовується у відносинах України з:

Республікою Білорусь,

Азербайджанською Республікою,

Республікою Узбекистан,

Російською Федерацією,

Республікою Казахстан,

Республікою Таджикистан,

Республікою Вірменія,

Киргизькою Республікою,

Республікою Молдова,

Грузією,

Туркменістаном.

Існують також двосторонні договори України з:

Грузією,

Республікою Узбекистан,

Чеською Республікою,

Республікою Кіпр,

Угорщиною,

Республікою Македонія,

Республікою Болгарія,

Турецькою Республікою,

Румунією,

Монголією,

Китайською Народною Республікою,

Литовською Республікою,

Латвійською Республікою,

Естонською Республікою,

Республікою Польща,

Грецькою Республікою,

Корейською Народно-Демократичною Республікою,

Соціалістичною Республікою В’єтнам.

Тож зупинимось на витребуванні та отриманні документів про державну реєстрацію актів цивільного стану.

Органи реєстрації актів цивільного стану та територіальні органи юстиції Міністерства юстиції України позбавлені можливості здійснювати свої функції на тимчасово окупованій території України.

У зв’язку з цим, особи, які проживають на такій території, мають заповнити анкету встановленого зразка і потім звернутися до Міністерства юстиції України поштою на адресу: 01001, м. Київ, вул. Городецького 13, або на електронну адресу themis@minjust.gov.ua, або до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану Міністерства юстиції України.

Бланки заяв можна завантажити ТУТ: 

Заява 1

Заява2

Якщо документ запитується з Китаю, Греції, Кіпру, Македонії чи Туреччини, до анкети слід додавати її переклад на офіційну мову цієї держави або на англійську мову.

Оскільки надіслання поштової кореспонденції на тимчасово окуповану територію унеможливлено, отримати інформацію про надходження таких документів від іноземних органів юстиції до Міністерства юстиції України можна за телефоном (044) 233-64-75 або скориставшись інформацією рубрики «До уваги громадян!» веб-сайту Департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції України.

За цим же номером можна отримати інформацію про наявність документів, що надійшли до Міністерства юстиції України з-за кордону у 2014—2015 роках у відповідь на попередні звернення громадян, які проживають на тимчасово окупованій території.

Отримати запитуваний документ заявник може особисто у визначеному ним в анкеті відділі державної реєстрації актів цивільного стану на території України. Дізнатися, чи надійшов відповідний документ чи ні, можна також зателефонувавши до цього відділу. Вся інформація міститься на сайті Міністерства юстиції або відповідного Головного територіального управління юстиції в області.

Однак, не всі запитувані документи надходять до відділів державної реєстрації актів цивільного стану, як того бажає заявник.

Згідно з двосторонніми договорами України про правову допомогу та правові відносини з Молдовою, Литвою, Латвією, Естонією, Польщею, Грецією, КНДР та В’єтнамом громадяни отримують документи особисто виключно через дипломатичне представництво або консульство відповідної держави в Україні.

За схожою схемою можна отримати документи про освіту, трудовий стаж та інші документи, що стосуються особистих та майнових прав. Із заявою встановленого зразка зацікавлена особа звертається до Міністерства юстиції України або до будь-якого Головного територіального управління юстиції, вказавши при цьому свої контактні телефони та/або електронну адресу.

Документи від іноземної держави надійдуть заявнику на поштову адресу на території України, зазначену в заяві, або до Головного територіального управління юстиції.

За документами з таких країн як Молдова Литва, Латвія, Естонія, Польща, Греція, КНДР та В’єтнам також необхідно звертатись до дипломатичного представництва або консульства цієї держави в Україні.

Олег ТРЕЙТЯК — начальник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/