Суббота, 20 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Свої творчі роботи чернігівській публіці представляли столичні театри

Свої творчі роботи чернігівській публіці представляли столичні театри


Так збіглося у графіку показу вистав, що у програмі другого фестивального дня Чернігівського театрального фестивалю «На крилах мрій» саме столичні театри представляли свої творчі роботи, які, до речі, протягом останніх років отримали престижні театральні премії «Київська пектораль» у різних номінаціях.

Вранці об одинадцятій годині дитяча вистава Київського муніципального академічного театру ляльок зібрала аншлагову театральну залу малечі, що прийшли подивитися веселу африканську казку «Чому довгий ніс у слона» Г.Владичиної за мотивами казки Р.Кіплінга у постановці режисера Михайла Урицького. І не дивно, адже вона стала переможцем «Київської пекторалі»-2016 у номінаціях «Краща вистава для дітей» та «Краща сценографія». Діти радісно зустрічали казкових героїв, яких грали великі ростові ляльки в несподіваних, але надзвичайно виразних костюмах Жирафа, Павіана, Страуса і Бегемота, емоційно переживали пригоди Слоненяти, а наприкінці вистави дружними аплодисментами дякували акторам за чудову гру й отримане задоволення.

А о п’ятнадцятій годині творча група цього ж театру представляла в експериментальному просторі «Білої сцени» виставу для дорослого глядача «Оскар» за мотивами твору класика французької літератури Е. -Е.Шмітта, інсценізованого та поставленого режисером Михайлом Урицьким.

Виставу, яка у 2016 році стала лауреатом театральної премії «Київська пектораль» у номінаціях «Краща драматична вистава» та «Краща режисерська робота». Сценічна версія «Оскара» Київського лялькового театру, завдяки майстерному переплетенню акторської рольової гри з ляльковими персонажами, вийшла напрочуд різноплановою і багатофігурною. А головне – вона подарувала глядачам чарівний рецепт подовження життя: відтепер кожен за своїм бажанням може один день свого життя прожити як десять років, наповнюючи його любов’ю, добротою і турботою про ближніх. Зворушені до глибини душі глядачі бурхливими оплесками, стоячи, дякували молодим талановитим артистам за пережиті хвилини дотику до чистих і справжніх почуттів людяності.

Зрозуміло, що на вечірній спектакль «Дванадцята ніч, або Що захочете» В.Шекспіра, який став володарем премії «Київська пектораль»-2018 у номінаціях «Краща камерна вистава» і «Краща музична концепція вистави», знайшлося багато бажаючих серед обізнаних чернігівських театралів. Приваблювало й те, що до сценічного втілення однієї з найвеселіших комедій Шекспіра її постановники – заслужений діяч мистецтв України Дмитро Богомазов і заслужений артист України Андрій Самінін, крім професійних артистів Академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра, залучили студентів випускного курсу Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.Карпенка-Карого. І виконавці повною мірою виправдали найкращі сподівання чернігівської публіки. Здавалося, що у виставі не було ролей другого плану, настільки виразно і яскраво створював образ свого персонажу кожен з молодих акторів. Чудова злагоджена гра всього творчого ансамблю підкорила глядацьку аудиторію, яка захоплено відгукувалася на кожен жарт, кожну двозначність, кожну кумедну ситуацію, яких у виставі було предосить. Невпинні овації та вигуки «Браво!» після закінчення спектаклю були красномовним визнанням блискучого виступу молодих, безумовно талановитих акторів на чернігівській сцені.

На згадку про виступ на чернігівській сцені кожному з учасників другого дня фестивальної програми були вручені Дипломи Першого театрального фестивалю для дітей та молоді «На крилах мрій», сувеніри та виготовлений на замовлення великий торт з емблемою фестивалю.

На завершення художній керівний театру Андрій Бакіров подякував киянам за участь у фестивалі та запросив глядачів відвідати вистави третього, останнього дня фестивальної програми.

Будемо раді бачити всіх вас гостями нашого театру! 

Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної частини театру

ВІДЕО з вистав на КАНАЛІ ТЕАТРУ


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/