Понедельник, 18 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Сучасний топоприв’язник учетверо покращує точність визначення координат


Завдяки потужностям українського ОПК в українському війську відремонтовано значну кількість наявного обладнання і техніки. Морально та фізично застарілі зразки замінили новими й модернізованими. Вже сьогодні у війська надходить сучасне вітчизняне озброєння, яке у багатьох випадках фахівці порівнюють з найкращими світовими зразками.

— Під час зборів із керівним складом зенітних ракетних військ Повітряних Сил ЗС України ми обговорювали значні зміни в організації та проведенні заходів бойової підготовки, які відбулися протягом 2016 року, — розповідає начальник зенітних ракетних військ Командування Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-майор Дмитро Карпенко. — Річ у тому, що у військах суттєво зріс рівень справності зенітного ракетного озброєння, отримано нову й модернізовану апаратуру, а це потребує впровадження нових форм і способів застосування військових частин та підрозділів ЗРВ.

Командирів дивізіонів та їхніх заступників з озброєння передусім цікавили останні зміни в організації бойової підготовки. Майже всі вони — учасники бойових дій в АТО і мають власний досвід та бачення виконання бойових завдань. Зокрема під час злагодження бойових обслуг, у веденні протиповітряних боїв, в управлінні мобільною вогневою групою підрозділу безпосереднього прикриття та наземної оборони.

На зборі було представлено кілька дослідних розробок вітчизняного ОПК. Серед них — новітня навігаційна апаратура, призначена для виконання топографічного прив’язування елементів зенітного ракетного комплексу. Кілька таких комплектів уже надійшли у військові частини, і командири, які їх використовували, дали лише схвальні відгуки.

Нині на озброєнні стоять морально застарілі автомобілі-топоприв’язники УАЗ-452Т із екіпажем з чотирьох осіб. Новий комплекс — це два портативні ноутбуки, які можна перевозити будь-де. Готовність до роботи навігаційної апаратури топографічного прив’язування відтепер скоротилася у півтора десятка разів, а точність визначення прямокутних координат покращилася вчетверо.

Крім того, навігаційний комп’ютер зберігає в пам’яті електронні карти місцевості, а тому в багатьох випадках командир підрозділу може не виїжджати на рекогносцировку для визначення місць розташування елементів бойового порядку. Новий топоприв’язник швидко вкаже командиру на переваги своєї техніки, слабкі сторони техніки противника, а також допоможе із маршрутами руху колон.

Віктор ГЕДЗ, «Народна армія»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/