Пятница, 29 марта 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Студентський театр «Ex Libris» презентував «Легенди міста CHE»

Студентський театр «Ex Libris» презентував «Легенди міста CHE»


Соціальний студентський театр «Ex Libris» 22 жовтня відкрив свій сьомий театральний сезон оновленою експериментальною виставою — «Легенди міста CHE: п’ять причин для натхнення». Відео.

Цією виставою театр відкрив свій сьомий театральний сезон.

Актори під керівництвом доцента кафедри філософії та культурології філологічного факультету Марини Каранди та звукорежисера Анатолія Новака вкотре здивували глядача сучасним перепрочитанням  урбаністичного фольклору. Здавалося, усна народна творчість, щось таке звичайне та усім знане через бабусині вуста. Проте не таким фольклором послуговувалися у театрі “Ex Libris”: цього  разу інсценізували історичні краєзнавчі легенди, які у повній мірі  знані  лише фахівцями.

Показ вистави пройшов у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана. Кафедра філософії та культурології філологічного факультету та, зокрема, художній керівник театральної студії тісно співпрацюють з директором музею Юрієм Ткачем з приводу різних культурологічних практик. У драматичному просторі музею раніше була представлена колективом вистава «60 кавових зерен і 1 струна» про життя і творчість Бетховена та Паганіні.

Театр “Ex Libris” більше п’яти років  розвивається на базі Національного університету «Чернігівського колегіуму» ім. Т.Г. Шевченка. Вони розкривають своїми роботами соціально важливі проблеми булінгу, суїциду, неповних сімей, висвітлюють біографії великих культурних діячів, таких як  Довженко, Леся Українка, організовують також і інтерактивні заходи  для найменших глядачів – різні казки, вертеп та квести.

Вистава «Легенди міста CHE: п’ять причин для натхнення» стала винятковою – адже вона у репертуарі театру живе  найдовше. Її прем’єра відбулася ще два роки тому на Всеукраїнському фестивалі аматорських театрів «Фортуна» у Черкасах, де колектив посів третє місце з конкурсною сюрреалістичною виставою «Золота рибка». Тоді «Легенди» тривали 10 хвилин і виконали функцію  поза конкурсної візитівки у день знайомств. З того часу стався справжній апґрейд, додалися нові епізоди, змінився акторський склад, і 22 жовтня було представлено саме п’ять легенд, переплетених між собою  фабулою про студента, якому доводиться розплутати для себе клубок незнаної історії.

Глядачі познайомилися з  незламною чернігівською князівною Цорною,  зазирнули у глиб згубного кохання Мотрі Кочубей до свого хрещеного батька Івана Мазепи, шукали втрачений скарб Полуботка,  лякалися перипетіям  із справжнім чернігівським «Дракулою», полковником Борковським. Навіть  стали свідками любовного трикутника поета Павла Тичини та сестер Коновал – Поліни та Інни. Читати та слухати легенди цікаво, але бачити як вони оживають у тебе на очах – ще краще.

Не обійшлося і без організаційних новацій. На початку науковим співробітником музею Світланою Демченко було зроблено анонс постійно діючої виставки у Галаганівській залі. Потім Софія Цуркан, випускниця НУЧК та актриса театру провела  інтерактив із  глядачами, щоб мотивувати на вдумливий активний перегляд.

Опісля ж вистави, гості мали змогу взяти участь у голосуванні, щоб обрати кращих виконавців жіночої та чоловічої ролей, а щоб вони робили це більш натхненно, однією із акторок, філологинею Олександрою Зверховською, було виконано пісню «Тече вода».

Запрошені учні 13 школи, студенти, викладачі, просто активні чернігівці, хто завітав на виставу, кращою акторкою з 15 виконавців назвали Катерину Кравченко, магістрантку інституту історії та кращим актором  –  Кирила Савчука, студента факультету фізичного виховання.

Долучитися до фотосесії з акторами мали можливість всі присутні, адже історичні костюми, художньо стилізовані майстринями Аллою Джевагою і Світланою Мазуренко та магістранткою технологічного факультету Оксаною Плиско були дуже виразними.

— Основний меседж цієї вистави ꟷ коштовності поруч із нами. І варто завжди дивитися з захоплюючими очима на нашу історію. Адже в ній є все прекрасне, як, наприклад, легенда про княжну Цорну, таємничо-містичні легенди про князя Василя Дуніна-Борковського… Якщо все це демонструвати, показувати, то й ходити вулицями нашого міста буде тепліше, радісніше…», — зазначила режисерка-постановниця вистави, кандидатка філософських наук, доцентка кафедри філософії та культурології Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка Марина Каранда.

Марина Каранда

«Ex Libris» радо запрошує Вас на свої майбутні вистави. Долучайтесь до мистецтва, відвідуйте більше музеїв та театрів, щоб знайти своє натхнення, а можливо і щось більше.

Приємного перегляду вистави:

Олександр Білогура,

студент філологічного факультету Національного університету «Чернігівського колегіуму» ім. Т.Г. Шевченка


Комментирование закрыто

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/