Суббота, 31 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Стало відомо, чому Путін телефонував Вселенському Патріарху Варфоломію

Стало відомо, чому Путін телефонував Вселенському Патріарху Варфоломію


У Росії в даний час існує феодальне суспільство. А в підтримці його зацікавлені правителі «будиночка», тобто Кремля. Про це напередодні Великодня, 4 квітня 2018 р., заявив в інтерв'ю радіостанції «Ехо Москви» російський священик Андрій Кураєв.

Якщо при колишньому патріарху РПЦ Алексію негативні діяння в житті церковної еліти Росії якось засуджувалися, то при Кирилу, навпаки, замовчуються.

Відповідаючи на питання, чому не Патріарх РПЦ Кирил, а Президент Росії Володимир Путін мав телефонну розмову з Вселенським патріархом Варфоломієм, Андрій Кураєв підкреслив, що це пов'язано з деякими політичними моментами. Адже відомо, що Порошенко раніше мав подібні бесіди з Варфоломієм, і щоб запропонувати якісь дивіденди Константинополю, якраз Путін і ініціював таку телефонну розмову.

«Такий крок Путіна — це дипломатичний танець навколо Константинопольського Патріарха з приводу України, — вважає російський священик. — Тому треба якось причарувати його любов'ю, зробити йому побільше пропозицій, від яких йому не хотілося б відмовлятися». Адже Кремль чудово розуміє, що в будь-який момент Варфоломій може українську церкву «забрати до себе або визнати її незалежність від Москви».

Священик зазначив, що нічого поганого у визнанні (якщо це станеться) Варфоломієм самостійності Української православної церкви немає.

«Це був би ідеальний варіант для православ'я України, але він був би вкрай неприємний для московської церковної еліти», — зауважив священнослужитель. — Якщо буде дано Вселенським патріархом «добро» на самостійність Української церкви, це не буде розкол, і, може бути, однією больовою точкою стане менше... »

Навіть в цілому, як вважає священик, православ'я тільки виграє від цього, так як буде ще одна православна церква.

«І що ж тут поганого? — резонно запитує російський ієрей. — Тут ніякого розколу немає — канони залишаються ті ж, віровчення теж саме, богослужіння теж... »

Диякон Андрій Кураєв акцентував увагу на тому, що Путін тому і телефонував, бо через тандем України і Константинополя, «може не тільки провалитися проект «русского мира», а й загальне завдання, поставлене ​​партією».

Джерело: Біла хата


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/