Четверг, 18 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Способи та порядок поділу майна, що є об’єктом права сумісної власності. Юридична консультація


podilНещодавно ми надавали консультацію щодо поділу майна подружжя у цивільному шлюбі. Як вирішуються з юридичної точки зору питання щодо поділу майна, незалежно від «шлюбного статусу», розповідає головний спеціаліст відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції у Чернігівській області Вікторія АКСЬОН.

Дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу. Дружина і чоловік мають право розділити майно за взаємною згодою. Договір про поділ житлового будинку, квартири, іншого нерухомого майна,  а також  про виділ нерухомого майна дружині,  чоловікові зі складу усього майна подружжя має бути нотаріально посвідчений. Частки майна дружини та чоловіка при поділі майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, у разі його поділу, є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.

Актуальність даної теми полягає в поширенні такого явища, як розірвання шлюбу. В процесі розлучення виникає дуже багато питань щодо поділу власності кожного з подружжя. Частіше за все, майже колишні, чоловік та дружина не в змозі поділити майно шляхом мирної угоди, тому актуальність питання поділу майна, що є об’єктом права сумісної власності, зростає з кожним роком. Сімейним кодексом України передбачено вирішення, питань про поділ майна, що є об’єктом права сумісної власності, між подружжям.

Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може буди вирішений судом. Майно, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, ділиться між ними в натурі. При цьому суд бере до уваги інтереси дружини, чоловіка, дітей та інші обставини.

При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення, зокрема один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім’ї, приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім’ї. За рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, якщо з нею, з ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.

Неподільні речі присуджуються одному з подружжя, якщо інше не визначено домовленістю між ними.

Речі для професійних занять присуджуються тому з подружжя, хто використовував їх у своїй професійній діяльності, але вартість цих речей враховується при присудженні іншого майна другому з подружжя.

Присудження одному з подружжя грошової компенсації замість його частки у праві спільної сумісної власності на майно, зокрема на житловий будинок, квартиру, земельну ділянку, лише за  його згодою, крім випадків, передбачених Цивільним кодексом України. Присудження одному з подружжя грошової компенсації можливе за умови попереднього внесення другим з подружжя відповідної грошової суми на депозитний рахунок суду.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/