Вторник, 9 марта 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Сплачувати податки доведеться, якщо здаєте гараж, землю або житло

Сплачувати податки доведеться, якщо здаєте гараж, землю або житло


Чи треба подавати декларацію про майновий стан і доходи, якщо ви протягом минулого року здавали в оренду житлову чи іншу нерухомість?

Консультацію надає Світлана ТАЛАШ, старший державний ревізор-інспектор відділу адміністрування та контролю за відшкодуванням ПДВ управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління державної фіскальної служби у Чернігівській області.

Доходи, отримані від здачі в оренду житлових приміщень, гаражів, дачних будинків та земельних ділянок підлягають декларуванню.

Такі доходи оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовим збором за ставкою 1,5 відсотки.

Але задекларований дохід не повинен бути меншим, ніж мінімальний розмір орендної плати, затверджений рішенням органу місцевого самоврядування для даної місцевості.

У разі, якщо нерухомість чи інше майно орендує юридична особа або фізична особа – підприємець, податковим агентом є орендар, який і повинен сплатити податки.

Якщо ж нерухомість здається фізичній особі, то податки сплачує орендодавець.

Крім того, хочу звернути  увагу платників, на те, що  оподаткуванню підлягають  також доходи, отримані від здавання в оренду автотранспорту та іншого рухомого майна.

Граничні строки подання декларації для громадян триватимуть до  1 травня 2017 року.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/