Четверг, 25 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Сором для чернігівської влади − дозволяти проведення подібних концертів


Чому влада Чернігова плює в очі тим, чиї сини і чоловіки загинули на Сході країни, захищаючи рубежі своєї країни від російського агресора? Чому влада дозволяє, аби в театрі, який носить ім'я видатного сина українського народу Тараса Шевченка, виступали з концертом артисти, для яких російські завойовники — брати (Потап і Настя про це заявляли під час своїх виступів)? Хіба не парадоксально, щоб артисти, які гастролюють у містах перед войовничо-агресивними росіянами, давали концерти на українській сцені?  Чому таке відбувається? Як могло так статися, що вже зараз ті, хто прийшов на концерт Потапа і Насті в Чернігові, загрожують пікетникам, обіцяють з ними розправитися?

Але ж учасники вчорашньої акції, це в основному бійці АТО, матері і дружини синів і чоловіків, які загинули на Сході України...

Про це — у відеопублікаціі, яка буде розміщена в 15.00 10 листопада ц.р. А поки пропонуємо Вам, шановні наші читачі, матеріал про цю подію Наталії Потапчук, кореспондента УКРІНФОРМ.

Аби потрапити сьогодні ввечері на концерт дуету Потапа й Насті у Чернігові, публіка мусила пройти через свинячу кров зі згустками, розлиту активістами прямо перед вхідними дверима в театр.

«Ганьба! Ганьба! Як вам не соромно! Оплачуючи концерт Потапа й Насті, ви оплачуєте війну!», — соромили активісти людей, які вступали в червону калюжу, що символізувала пролиту на сході кров захисників України.

Спочатку, за півгодини до концерту, ступати на кров ніхто не наважувався. Одні розвертались і йшли додому, інші потрапляли в театр через службовий вхід із протилежного боку закладу. Ближче до 19 години хлопці в масках його заблокували і люди мусили знову рушити на парадний — через кров. Аби сміливіше її пройти, за 5 хвилин до концерту публіка зібралась у натовп і просто рвонула у двері.

На концерт Потапа й Насті чернігівці йшли цілими родинами. Дітей було так багато, що, здавалося, в театрі починається дитяча вистава. Жінки-активістки, які створювали «коридор ганьби», дивувалися: «Як, цікаво, батьки пояснюють дітям суть того, що тут відбувається?».

В акції перед театром брали участь представники різних громадських організацій та родичі загиблих в АТО чернігівців. Вони тримали плакати з написами: «Геть російських скоморохів з Чернігові!», «Геть запроданців!», «Ви — ганьба України» та інші. Волонтер «Жіночої сотні» Світлана Рубан демонструвала журналістам захисного кольору штани — подарунок активістів для Потапа, який, як відомо, на початку АТО на сході України знімав перед російською публікою штани і дякував за запрошення. Чи вдалося активістам передати Потапові ті штани, наразі невідомо.

Як повідомляло агентство, з проханням скасувати в Чернігові концерти співаків Світлани Лободи та дуету Потапа й Насті, які в період війни з Росією активно гастролюють країною-агресором, місцеві активісти зверталися до влади й керівництва обласного муздрамтеатру ім. Шевченка. Однак концерти не скасували і активісти вдалися до акцій протесту.

Концерт Лободи 1 листопада супроводжувався такими ж пікетом і «коридором ганьби», а також неправдивим «мінуванням» театру. Перед входом у заклад активісти тоді розсипали фальшиві купюри російських рублів та гільзи і облили їх червоною фарбою. Через ту фарбу вони мали неприємності і тому тепер використали кров.

Наталія ПОТАПЧУК, УКРІНФОРМ


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/