Четверг, 28 марта 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

«Сіверські вікінги-2018» — в Чернігові. Яким буде наступний фестиваль. Відео


Фестивалю «Сіверські вікінги-2018» в Чернігові бути!

Про це під час підсумкової прес-конференції заявив ідейний натхненник фестивалю та його власник народний депутат України Олег Купрієнко. Наступного року «Сіверські вікінги» будуть ще більш видовищними, цікавими як для жителів Чернігова, так і для туристів, з’являться нові локації для дітей, нові активності. Фестиваль триватиме три дні, вже відомі дати – 14-15 липня, а місцем проведення залишиться берег Десни за Технологічним університетом.

За словами Олега Купрієнка, цього року фестиваль відвідали навіть гості з Китаю, Латвії, Швейцарії. Вони перебували тут у бізнесових справах, але почули про «вікінгів» і вирішили завітати. Й були в захваті, готові приїхати знову. Адже фестиваль пройшов на високому організаційному рівні, було виправлено деякі помилки минулих років. На наступний рік засновник фестивалю планує запросити послів скандинавських країн. Він упевнений, що цей захід буде цікавий іноземним гостям, а також потрібний нашому місту, громаді, адже популяризує Чернігів на всеукраїнському й міжнародному рівнях, сприяє розвитку туристичної сфери.

Олег Купрієнко

— Наш перший фестиваль пройшов під Шестовицею, але він виявив певні незручності для тих, хто хотів його відвідати, адже транспортне сполучення доволі складне. Тому вирішили провести його в Чернігові, — розповів передісторію цієї ініціативи Олег Купрієнко. — Довго думали над назвою, а потім народилася оця — «Сіверські вікінги». З нашою сіверською землею насправді пов’язані поселення вікінгів, які перебували на службі у князів. Спробували провести фестиваль у міському парку культури та відпочинку, але далі почали підшуковувати підходяще місце. Знайшли гарну галявину на березі Десни у межах Чернігова. До речі, це єдиний фестиваль такого ґатунку в нашій країні, що проводиться на березі річки, всі інші – десь у замках чи фортецях. Хай це буде свято для всіх жителів міста! Хай це буде ще один бренд Чернігова. Сподіваюся, в майбутньому фестивалем буде опікуватися і міська, і обласна влада.

Як розповіли журналістам члени оргкомітету, бюджет подібного заходу значний — декілька сотень тисяч гривень. Ясна річ, зібрати таку суму доволі складно, але це їм вдалося. Під час зустрічі з журналістами Олег Купрієнко подякував усім меценатам, які долучилися до організації «Сіверських вікінгів-2017». Це, зокрема, депутати-мажоритарники по 205 і 206 виборчих округах Сергій Березенко й Максим Микитась, голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, народні депутати навіть з Донеччини, зокрема, Сергій Шахов, а також місцеві бізнесмени Ігор Шкурко, власник і директор підприємства «Чернігів-еліт-картопля» в Седневі, Валентин Запорощук, власник Ічнянського молокозаводу. Окрема подяка — міський владі, комунальному підприємству, яке займалося підготовкою дороги до фестивалю, що веде через придеснянські хащі, тепер вона у більш-менш нормальному стані. Наступного року організатори планують зробити там ще й освітлення, аби вночі було комфортніше пересуватися.

Ще минулого року оргкомітет фестивалю отримав від представників запорізького козацтва цінний подарунок — гармату, що була піднята з Дніпра поблизу Хортиці. Тож наступного року постріл цієї гармати й дасть символічний старт фестивалю «Сіверські вікінги».

«Цей фестиваль проводиться не для бійців, не для реконстукторів, а для популяризації їх майстерності, щоб ми пам’ятали нашу героїчну історію, щоб ми розуміли, що ми живемо в центрі слов’янської цивілізації, що Чернігів — княже місто. Для цього у нас є наснага, бажання, і ми це робимо».

Цього року участь у фестивалі взяли близько 50-55 бійців, це фактично 80% тих, хто в Україні займається цим видом спорту чи має таке захоплення. Загалом учасників фестивалю, враховуючи конкурс історичного костюму, — близько 200. Наступного року їх буде ще більше! – переконаний куратор проекту Андрій Купрієнко. До речі, бійці змагаються по-справжньому, і глядачі мали змогу в цьому переконатися. А в лучному турнірі взяли участь 25-30 лучників, що теж доволі непоганий результат. Чимало майстрів з різних куточків України привезли свою продукцію, майже всі вони також планують приїхати. Буде ще більше майстер-класів для всіх бажаючих. Цьогорічна новинка – великий гітарник біля вогнища теж пройшов вдало! Великий концерт – це класно, драйвово, але цей захід теж потрібний для певної частини аудиторії, вважає куратор культурно-розважального напрямку Ольга Геращенко. Тож цей формат буде збережений. У планах на майбутнє — запросити професійного історика чи гіда-екскурсовода, який буде розповідати, чому у нас відбувається цей фестиваль, і який стосунок мають вікінги до Чернігівщини.

Директор департаменту культури та туризму Чернігівської ОДА Олександр Левочко, що був присутній на цій зустрічі, від імені обласної державної адміністрації, від голови Чернігівської ОДА Валерія Куліча подякував організаторам фестивалю «Сіверські вікінги», це, зокрема, народний депутат Олег Купрієнко, куратор фестивалю Андрій Купрієнко, організаторка лучного турніру Марія Старкова, відповідальний за матеріально-технічну базу Олексій Бубен і відповідальна за розважальну програму фестивалю Ольга Геращенко.

На думку Олександра Левочка, цей фестиваль має хороші перспективи й потрібний нашому регіону! Директор профільного департаменту ОДА пообіцяв, що наступного року його співробітники теж долучаться до підготовки, а фестиваль «Сіверські вікінги» увійде до «Подієвого календаря Чернігівщини», аби туристичні компанії могли заздалегідь включити його до своїх туристичних програм.

Офіційну візитівку цьогорічного фестивалю, всі новини та відео можна знайти на сторінці спільноти фестивалю «Сіверські вікінги» у ФБ.

Вікторія Сидорова, для видання Спецкор Чернігів. Відео: sknewsTV


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/