Четверг, 25 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Щоб не сталося лиха! Поради фахівців-газовиків


Порушення правил безпеки при користуванні газом щороку забирає десятки життів.

газ 1При всій зручності і доступності, блакитне паливо при недбалому ставленні може стати небезпечним ворогом: через банальну неуважність або халатність гинуть або калічаться люди, а житлу завдаються значні матеріальні збитки.

Сумна статистика свідчить, що кількість трагедій в Україні під час використання газу у побуті не зменшується. На жаль, такі ситуації не обходять і Чернігівську область. Протягом 2015—2016 року сталося 3 нещасних випадки, внаслідок яких 2 особи загинули та одна людина травмована.

Причинами трагедій може бути самовільна установка газових приладів, відсутність тяги в димових і вентиляційних каналах, несправність газового обладнання і звичайна необережність.

Перед закінченням опалювального сезону, аби в черговий раз нагадати про небезпечні властивості блакитного палива, ПАТ «Чернігівгаз» проводить Місячник пропаганди безпечного і ощадливого використання газу в побуті. Газовики радять уважніше ставитися і дотримуватися простих правил безпеки і не наражати на ризик себе і своїх рідних.

газ аваріяПАМ`ЯТАЙТЕ:

  • Приміщення, де встановлені газові прилади, повинні постійно провітрюватись.
  • Перед розпалюванням, після включення і періодично під час роботи газових приладів, підключених до димоходів, обов'язково перевіряйте наявність тяги.
  • В приміщеннях, які обладнані приладами і апаратами з відводом продуктів згоряння в димохід (водонагрівач, опалювальний котел) не допускається встановлення електричної витяжної вентиляції. Електровитяжка, створюючи зворотну тягу, примусово спонукає чадний газ надходити в приміщення.
  • Не залишайте без нагляду працюючі газові прилади.
  • Не виявляйте витік газу за допомогою сірників, запальничок або інших джерел вогню.
  • Використовуйте газові прилади тільки за призначенням.
  • Не допускайте до користування газовими приладами дітей дошкільного віку, осіб, які не контролюють свої дії, які не пройшли інструктаж та не знають правил безпеки користування газовими приладами.
  • Не дозволяється самовільно переміщувати, ремонтувати газові прилади, відключати діючі газові прилади або підключати нові газові прилади. Роботи по усуненню витоку газу, ремонту та заміні газових приладів повинні виконуватися виключно фахівцями організацій, які мають необхідні дозволи державних органів.
  • При появі в приміщенні запаху газу негайно закрийте газові крани і провітріть приміщення, не запалюйте вогонь, не вмикайте і не вимикайте освітлення та електроприлади, викличте аварійну службу газу за телефоном 104.

Будьте уважні і вимогливі, дотримуйтесь усіх правил безпеки користування газом.

Не залишайтеся байдужими, якщо ви почули запах газу у приміщенні, підвалі, на подвір`ї житлового будинку — негайно телефонуйте за номером 104.

Наталія СВИРИДЕНКО


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/