Суббота, 20 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Щоб майно не пішло «з молотка»


01На платників податків, які не виконують свої зобов’язання перед бюджетом, можуть поширюватися різні засоби впливу, передбачені законодавством. Якщо вони виявляться неефективними на майно боржників може бути накладений адміністративний арешт.

Як вберегтися від цього ми попросили дати поради начальника управління правової роботи Головного управління ДФС у Чернігівській області Ніну Соловей.

Адміністративний арешт майна платника податків є винятковим способом забезпечення виконання ним обов’язків, визначених податковим законодавством. Це передбачено вимогами статті 94 Податкового кодексу України.

Зокрема, підставою для арешту майна є відмова платника податків від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу; відсутність реєстрації особи як платника податків у контролюючому органі, якщо така реєстрація є обов’язковою; відсутність дозволу на здійснення господарської діяльності, торгового патенту, а також реєстраторів розрахункових операцій, зареєстрованих у встановленому законодавством порядку.

Такими ж будуть наслідки для боржника, якщо він порушує  правила відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, відмовляється від проведення перевірки стану збереження такого майна, чи не допускає податкового керуючого до складання акта опису майна, яке передається в податкову заставу; коли платник податків, що отримав податкове повідомлення або має податковий борг, вчиняє дії з переведення майна за межі України, його приховування або передачі іншим особам, а також якщо фізична особа, яка має податковий борг, виїжджає за кордон це є підставою для арешту майна.

У разі адміністративного арешту майна платнику податків забороняється  реалізація прав розпорядження або користування цим майном (повний арешт майна). При умовному арешті на платника податків поширюються обмеження щодо реалізації прав власності на майно, які полягають в обов’язковому отриманні дозволу контролюючого органу на здійснення будь-якої операції з майном.

Є дуже простий і надійний рецепт уникнути цих проблем – прозоро вести бізнес і вчасно сплачувати податки.

Цікавилася проблематикою Лідія ФАЛЬЧЕВСЬКА


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/