Пятница, 19 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Що ж робити, якщо у вас виявлено збій у роботі щитовидки?

Що ж робити, якщо у вас виявлено збій у роботі щитовидки?


Щитовидна залоза – це ендокринний орган, який постійно виділяє гормони у кров. Тож від того, як працює цей орган, залежить і загальний стан всього організму. А порушуватися функція щитовидної залози може в результаті розвитку в ній патологічних процесів. Що ж робити, якщо у вас виявлено збій у роботі щитовидки?

Олександр КОЛОТИЛО, хірург-онколог вищої категорії, завідуючий відділенням пухлин голови, шиї та грудної клітки, радить: головне – не панікувати й негайно звернутися до лікаря.

50% населення Землі мають вузли

Найчастіше в щитовидній залозі розвивається вузлова патологія. Статистика свідчить, що вузли в щитовидній залозі мають до 50% чисельності людей земної кулі. А в жінок віком після 60-ти років, котрі мають проблеми зі щитовидною залозою, їх взагалі діагностують у 99% випадках звернень. Ситуація ускладнюється тим, що вузли можуть бути не лише доброякісними, а отже знову є загроза життю. Головною причиною, яка приводить до сумної статистики, є несвоєчасне звернення до лікаря. Щорічно в Україні реєструється до 2300 нових випадків раку щитовидної залози. На кінець 2007 року в Україні спостерігалось понад 25 тисяч хворих, прооперованих із приводу злоякісного процесу в щитовидній залозі.

Операції – лише за показниками

Втім отримати повну інформацію та виявити патологію в щитовидній залозі лише оглядом і пальпацією є не завжди достатнім. Це пов’язано з анатомічним розташуванням органу, пояснює лікар.
Найточнішим методом діагностики й виявлення патології в щитовидній залозі є ультразвукова діагностика (УЗД). Але оскільки вузли бувають доброякісні та злоякісні, то необхідне обов’язкове проведення пункційної біопсії виявленого вузла.

Олександр КОЛОТИЛО, хірург-онколог працює в КЛПЗ «Чернігівський обласний онкологічний диспансер», м. Чернігів пр. Миру 211. Тел.: Олександр Колотило - 0938709617; 0462253007 — приймальня головного лікаря

Пункційна біопсія проводиться за допомогою звичайного шприца та обов’язково під контролем УЗ-апарату. Тільки після цього кваліфікований лікар-цитолог, подивившись на мазки з даного вузла, може визначити його структуру.
– На сьогодні відпала необхідність проводити необґрунтовані операції на щитовидній залозі. Всі оперативні втручання проводяться тільки за показниками. Ці показники визначає кваліфікований хірург-онколог й обговорює їх разом із пацієнтом. Так що консультація в онколога − це не синонім слову «операція», – акцентує увагу Олександр Колотило.
Показники до оперативного втручання в данному випадку визначаються після цитологічного дослідження, а саме якщо наявні:
підозра на злоякіснийпроцес;
злоякісна пухлина;
вузли, що швидко збільшуються та які приводять до здавлення органів шиї.

Акцент – на своєчасність

При своєчасному виявленні вузлової патології, встановленні правильного діагнозу до операції та проведенні радикального оперативного втручання можливо досягти показника 5-річної виживаємості до 95%!
– У разі виявлення вузлової патології в щитовидній залозі виконуйте всі вище надані рекомендації та пам’ятайте: рак – це не вирок! Це хвороба, яку в даному випадку можливо й потрібно лікувати з надією на повне одужання, а фахівці обласного онкодиспансеру вам в цьому допоможуть.Будьте здорові! – рекомендує лікар.

Олександр КОЛОТИЛО, хірург-онколог


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/