Вторник, 22 октября 2019   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Що треба знати про податок на прибуток


На актуальні питання щодо «прибуткового» податку консультацію для читачів нашого видання надає начальник відділу податку на прибуток Державної податкової інспекції у м. Чернігові Головного управління фіскальної служби у Чернігівській області Ольга Зубок.   

За якою формою повинен звітувати платник податку на прибуток за результатами діяльності за 2015 рік?

1 грудня 2015 р. набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 20.10.2015 р. № 897 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11.11.2015 р. за № 1415/27860. Адже, подання податкової звітності з податку на прибуток за результатами діяльності за 2015 р. здійснюється за новою формою декларації.

Для яких категорій платників податку на прибуток встановлено річний податковий (звітний) період у 2016 році?

Пунктом 137.5 ст. 137 Податкового кодексу України для окремих категорій платників податку встановлено річний податковий (звітний) період у 2016 р., а саме:

платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;

виробників сільськогосподарської продукції;

платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень.

Враховуючи внесені зміни до п. 57.1 ст. 57 Кодексу, вилучено положення щодо подання податкової декларації за базовий звітний (податковий) рік до 1 червня року, наступного за звітним (податковим) роком. Тобто, за результатами діяльності за 2015 р. податкова декларація повинна бути подана протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, якщо базовим звітним (податковим) періодом є календарний рік.

Чи зобов’язаний платник податку на прибуток сплачувати авансові внески у 2016 році?

Відповідно до нової редакції п. 9 підр. 4 р. ХХ «Перехідні положення» Кодексу у січні — грудні 2015 р. платники зобов'язані сплачувати щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств відповідно до п. 57.1 ст. 57 Кодексу у редакції, що діяла до 1 січня 2015 року. Починаючи з 1 січня 2016 р. щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств не сплачуються.

При цьому платники податку на прибуток підприємств сплачують до    31.12. 2016 р. авансовий внесок з цього податку у розмірі 2/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за три квартали 2016 року. Розрахунок такого авансового внеску подається платником податку у податковій декларації за три квартали 2016 року. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов'язань.

Тобто, платники податку у січні — травні 2016 р. не сплачують щомісячні авансові внески, нараховані у податковій декларації за 2014 рік. Крім того, у податковій декларації з податку на прибуток за 2015 р. розрахунок щомісячних авансових внесків у період з червня 2016 року по травень 2017 р. не здійснюється та р.26 Декларації №897 не заповнюється.

Платники, які за новими правилами у 2016 р. подають податкові декларації за податкові (звітні) періоди квартал, півріччя, три квартали, рік, у податковій декларації за три квартали 2016 р. визначають авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі 2/9 податку на прибуток, який підлягає сплаті до 31.12.2016 року.

Які вимоги для об'єднань та асоціацій об'єднань співвласників багатоквартирних будинків з метою визначення їх неприбутковими організаціями?

Статтею 24 Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році»  до абз. 4 п.п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 134 Кодексу внесено доповнення, відповідно до якого вимоги щодо передбачення установчими документами передачі активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) не поширюється на об'єднання та асоціації об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Чи має право платник податку зменшити суму податку на прибуток на суму нарахованого податку на нерухоме майно?

Пунктом 137.6 статті 137 Кодексу визначено, якщо платник податку на прибуток у звітному періоді не отримав прибутку, або сума податку на прибуток менша за суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, залишок суми такого податку, не врахований у зменшення податку на прибуток поточного періоду, не переноситься на зменшення податку на прибуток наступних податкових (звітних) періодів.

Підготувала Алла БУЛАВА


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2019 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/