Суббота, 31 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Що треба знати про підвищення вартості за спожиту електроенергію


Незабаром підвищиться вартість за спожиту електрику.

Про це повідомив голова правління ПАТ «Чернігівобленерго» Володимир Ткач.

Посадовець зазначив, що в 2016 році Національною комісією, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, передбачено подальше поетапне підвищення побутових тарифів. Так, з 1 березня 2016 року − на 23%, а з 1 вересня 2016 року − на 24%.

На остаточному  етапі у березні 2017 року тарифи на електроенергію складуть до 100 кВт/г — 90 коп., понад 100 кВт/г – 1,68 грн.

Як вихід із ситуації, керівник «Чернігівобленерго» радить встановити багатотарифний прилад обліку, який дозволить сплачувати  за електроенергію, спожиту  вночі, на 50% менше від вартості тарифу.

електрика вартістьГолова правління Володимир Ткач зазначив, що у 2016 році програмування багатозонних приладів обліку для населення, Товариство здійснюватиме безкоштовно.

Наскільки вигідним є двозонний облік електроенергії?

Економія коштів буде тим більшою, чим більше електроенергії Ви споживаєте у нічний час. Наприклад, Ви споживаєте 93 кВт•г на місяць (тобто по 3 кВт•г щодня). Припустимо, Ви споживаєте 65 кВт•г на місяць вдень та 28 кВт•г вночі.

Таблицю можна збільшити

Таблицю можна збільшити

Отже, якщо Ви розраховуєтеся за двозонним тарифом, за спожиті 93 кВт•г, Ви сплатите на 6 грн. менше. Якщо ж за місяць Ви споживаєте більше, ніж 93 кВт•г — економія буде більш значною.

bilahata.net


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/