Суббота, 4 июля 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Що треба знати про основну відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами


dekretЯкщо для жінки настає відпустка у зв’язку із вагітністю, а вона не використала основну відпустку. Як вирішуються такі питання? Розповідає Алла СЕРДЮК, заступник начальника відділу кадрової роботи та державної служби Головного управління юстиції у Чернігівській області.

Пунктом 3 частини дванадцятої статті 10 Закону України “Про відпустки” встановлено право жінок (за їхнім бажанням) на використання щорічної відпустки у зручний для них час – перед відпусткою у зв’язку з вагітністю і пологами або після неї.

Відповідно до статті 180 КЗпП України та частини другої статті 20 Закону України “Про відпустки” власник або уповноважений ним орган зобов’язаний за заявою жінки надати їй щорічну(основну і додаткову) відпустки безпосередньо перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами або після неї незалежно від тривалості її роботи на цьому підприємстві протягом робочого року.

Настання терміну відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами ( день одержання листка непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами) є підставою для перенесення на інший період або продовження щорічної відпустки.

Якщо жінка вирішить використати невикористану частину щорічної відпустки  після відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, власник або уповноважений  ним орган за заявою жінки зобов’язаний видати наказ про надання їй щорічної відпустки, що залишилась невикористаною.

Якщо ж жінка не скористається своїм правом на щорічну відпустку      (невикористану її частину) безпосередньо після відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, то в подальшому – після відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку – щорічна відпустка має бути надана в термін, установлений за згодою між працівницею і власником або уповноваженим ним органом.   

Алла СЕРДЮК


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/