Среда, 15 июля 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Саркастичний театралізований перфоманс на підтримку парку — у Чернігові


Депутатський корпус Чернігова восени минулого року скасував дозвіл на зведення трьох десятиповерхових будинків в парку Березовий гай. Але забудовник пішов до суду і 6 червня планує оскаржити це рішення.

У відповідь громада міста організовує мирну акцію під Деснянським судом. Саркастичний театралізований перфоманс на підтримку парку. Ініціатори просять з собою взяти покривала, каремати і все, що ви зазвичай беруть для відпочинку на природі. Розміщення планується на галявині прямо навпроти Деснянського суду. Про це написав на своїй сторінці у ФБ Сергій Безбородько.
Ялівщина, Кордівка, Березовий гай — улюблені місця відпочинку тисяч чернігівців, які страждають від дурості, жадібності і безправ'я чиновників. «Якщо будемо мовчати — все замурують парканами і закатають асфальтом. Дуже важливо не зменшувати громадський тиск для збереження зелених зон», — зазначає активіст.
Зустріч 6 червня о 11:30 біля Деснянського районного суду на 5-ти кутах. Засідання суду призначено на 12.00.

Між тим, громадський активіст і юрист Олександр Гашпар на своїй сторінці у ФБ повідомив, що виконавчий комітет Чернігівської міської ради йде назустріч мешканцям Чернігова, які підписали колективне звернення до Чернігівського міського голови щодо створення міського парку відпочинку «Березовий Гай» (а це до речі 1268 людей) і 6 червня на засіданні виконкому буде розглядатися питання «Про погодження створення районного парку» на території зеленої зони. Ця зона обмежуватиметься вулицею Кільцевою, багатоквартирною житловою забудовою по вулиці Генерала Пухова та садибною забудовою по вулицям Генерала Пухова, Бобровицькій та Всеволода Ганцова, розташованої в Деснянському районі м.Чернігова.
Цим проектом рішення пропонується погодити створення цього районного парку (чому не міського?), а управлінню архітектури та містобудування міської ради спільно з управлінням земельних ресурсів міської ради та комунальним підприємством «Зеленбуд» міської ради визначатимуться орієнтовні межі районного парку, після чого буде вноситися проект рішення «Про створення районного парку» на розгляд міської ради.
Але є два питання, які резонно виникають у зв'язку з розглядом цього проекту рішення, зазначає Олександр Гашпар. По-перше, чи увійдуть земельні ділянки, на яких «Укрсівербуд» планує зводити багатоквартирні житлові будинки, до території цього парку?, бо очевидно, що без повернення цих ділянок з державної в комунальну власність (від Чернігівської обласної адміністрації), включити їх в межі парку не можливо. А по-друге, навіщо створювати парк, який, згідно з Генеральним планом м. Чернігова і так існує?. Може варто просто було переглянути його межі, встановити і затвердити їх проектом землеустрою і перейменувати з «Комсомольского парку» на парк «Березовий Гай»?

"Тож проект рішення хоч і правильний, але породжує багато юридичних пасток —  згадати хоча б історію створення парку «Залізничний», межі якого були затверджені простою схемою, а не проектом землеустрою. А тому, поки Валерій Куліч своїм розпорядженням не поверне земельні ділянки, які передані в користування УКБ ЧОДА і відносно яких є судовий спір, будь-які рішення виконкому про створення парку не захистять зелену зону від намірів «Укрсівербуду» забудувати її частину,, — акцентує увагу Олександр Гашпар.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/