Среда, 2 декабря 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
РПЦ не може бути об’єктом переговорів, бо не володіє майном в Україні

РПЦ не може бути об’єктом переговорів, бо не володіє майном в Україні


«Російська православна церква не володіє майном в Україні, а тому не може бути об’єктом переговорів», — митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський УПЦ МП Олександр (Драбинко).

Якщо ми сядемо за стіл переговорів і дамо можливість своїм парафіям вільно самовизначитися, до якої релігійної спільноти вони хочуть пристати, то немає чого побоюватися.

Про це заявив митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський УПЦ МП Олександр (Драбинко) в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Потрібно чітко розподілити, яке церковне майно знаходиться в державній власності, яке – в комунальній, а яке у власності монастирів і релігійних громад. І якщо якась одна людина з УПЦ МП може розцінювати правові дії переходу громад та розподілу майна як захоплення, то це питання тільки до цієї людини», – підкреслив митрополит Олександр.

Він зауважив, що саме та сторона, яка боїться щось втратити, і жахає погрозами щодо війни, кровопролиття та майнових проблем.

«Якщо ми сядемо за стіл переговорів і дамо можливість своїм парафіям вільно самовизначитися, до якої релігійної спільноти вони хочуть пристати, то немає чого побоюватися. Це відбудеться так, як це зазвичай відбувається у сім’ї, яка розлучається і ділить майно, після чого кожен володіє своєю частиною.

Тому тільки переговори і тільки порозуміння, оскільки не можна говорити, що ми одна конфесія, і нам все належить. Що ж до Російської православної церкви, то вона не володіє майном в Україні, а тому не може бути об’єктом переговорів» – підкреслив митрополит Олександр.

Як повідомлялося, Вселенський патріарх Варфоломій, якого Москва звинувачує у розколі церкви, заявив, що він не змінить своєї позиції щодо підтримки надання автокефалії Українській православній церкві.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/