Пятница, 18 июня 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Розумні ділки-махінатори наживалися грошима, порушуючи законодавство


Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Чернігівській області під процесуальним керівництвом прокуратури області припинено діяльність конвертаційного центру.

Конвертаційний центр надавав послуги підприємствам реального сектору економіки м. Києва, м. Харкова, Чернігівської та Донецької областей в частині формування незаконного податкового кредиту з ПДВ та переведення безготівкових коштів у готівку.

Для прикриття незаконної діяльності учасники центру використовували 15 транзитно-конвертаційних підприємств, зареєстрованих на підставних осіб, переважно мешканців м. Чернігова. Загальний обсяг проконвертованих коштів за період з кінця 2016 року по теперішній час склав 50 млн гривень.

Схема конвертації полягала у тому, що підприємства–замовники реального сектору економіки перераховували грошові кошти у безготівковій формі на рахунки підприємств, що входили до складу конвертаційного центру. З метою виведення грошових коштів в тіньовий обіг та забезпечення готівкою діяльності конвертаційного центру, учасники злочинної групи організували розгалужену мережу з тіньової реалізації цигарок. Документально продаж тютюнових виробів відображався на адресу фіктивних підприємств, формуючи їм надлишковий фіктивний кредит з ПДВ, який в подальшому використовувався суб’єктами реального сектору економіки для мінімізації сплати податків.

Фактично оптовий продаж цигарок здійснювався за готівку зі складів, що не внесені до реєстру місць зберігання тютюнових виробів, суб’єктами господарювання, які не мали відповідних ліцензій.

В подальшому, тіньова готівка передавалась замовникам послуг «конвертації» за вирахуванням винагороди в розмірі 10-13 відсотків. При цьому, підприємства – замовники послуг «конвертації», забезпечувались фіктивними документами, які надавали їм право на безпідставне формування податкового кредиту з податку на додану вартість.

У ході здійснення слідчо-оперативних заходів проведено низку обшуків у приміщеннях, що використовувались ділками у незаконній діяльності. При цьому вилучено 325 тисяч гривень готівкою в національній та іноземній валюті, 269 тисяч пачок тютюнових виробів вартістю 6,5 млн грн, 15 печаток фіктивних підприємств, «чорнову» бухгалтерію, комп’ютерну техніку, засоби зв’язку та інші предмети, що є доказами незаконної діяльності організаторів конвертцентру.

В даний час проводиться комплекс слідчих заходів, спрямованих на встановлення повного кола причетних осіб, з метою притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Любов Ковальова


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/