Суббота, 31 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Рік воювали на Сході і повернулися. Не всі...


DSC_0126 - копия20 березня 2015 року  на Чернігівщину зі «східної війни» ( із зони АТО) повернулось біля 60-ти військовослужбовців 1-ї окремої танкової бригади Збройних сил України, які воювали з російськими завойовниками та проросійськими сепаратистами на Донеччині та Луганщині з березня-квітня минулого року.

Привітати з поверненням танкістів прибули голова Чернігівської обласної ради Микола Зверєв,  в. о. голови облдержадміністрації Сергій Журман. Очільники області висловили всім захисникам країни слова безмежної вдячності, подякували їм за проявлений героїзм та відданість Україні.

DSC_0001

На жаль, за весь рік перебування на Донбасі, тридцять шість військових танкової бригади, яка дислокується в Гончарівську, загинули, а всього на Сході країни у війні загинуло 96 військовослужбовців, що призивалися та мобілізувалися з Чернігівщини.  Доля шести танкістів і по цей день невідома – вони вважаються безвісти зниклими.

DSC_0008

 

− Під час спілкування з військовими та бійцями добровольчих батальйонів ми вивчаємо всі проблеми, про які розповідають  учасники АТО, − поділився своїм враженням під час зустрічі Микола Зверєв. – Всі ці питання не залишаються на потім – вони систематизуються, аналізуються і це дає можливість органам влади  моделювати подальші кроки для вжиття стратегічних рішень.

DSC_0011

Після прибуття на залізничний вокзал Чернігова, військові бійці розповіли про те, що відбувається насправді в зоні бойових дій. І хоча в чомусь вони критично відгукнулися про деяких військових керівників, і про те, що мало чого змінилося на краще в армії, все ж таки рішуче налаштовані на виконання свого військового обов`язку  щодо захисту своєї Батьківщини.

DSC_0018

Однією з важливих проблем залишається й досі, при виникненні певних ситуацій, невирішеність  щодо неузгодженості дій між різними службами та силовими підрозділами.

DSC_0030

Віталій Світличний із Сосниці, медик за фахом, навів приклад, коли недруги стріляли посилено з важкої  техніки, а наші воїни просили підтримку в командування − відкрити вогонь з артилерії у відповідь у цільові координати, звідкіля вівся шалений обстріл. Командування, якому доповіли про обстріл, відповіло, що приймаються заходи щодо можливості вогневої контратаки. Але поки вищі чини думали, то вже за півгодини після обстрілу , ворог змінив позиції. І наша артилерія вела вогонь туди, де вже нікого не було…

DSC_0052

Після недовготривалого спілкування з представниками ЗМІ, військових направили на місце дислокації військової частини – до селища Гончарівське. Там оформлять всі необхідні документи і вже за три дні усі роз`їдуться по своїх домівках.

DSC_0081

Начальник Регіонального медіа-центру Міністерства оборони України (м.Чернігів) Вадим Мисник наголосив, що є всі домовленості з місцевими органами влади та місцевого самоврядування щодо працевлаштування військовослужбовців.

DSC_0084

 

DSC_0133

DSC_0040

Вадим Мисник

Вадим Мисник

− Військовий комісаріат особливо буде контролювати, щоб за кожним мобілізованим збереглося місце роботи, де він працював, − підкреслив Вадим Мисник. – Важливо, аби кожний з них в соціальному плані був максимально захищений, забезпечений всіма потрібними пільгами. Але якщо раніше існувала правова норма, при якій після попереднього мобілізованого призову вдруге мобілізувати могли лише після сплину піврічного терміну, то якраз вчора Верховна рада України прийняла закон, який встановив, що незважаючи на термін, мобілізувати кожного громадянина для виконання завдань можуть в будь який момент, якщо в країні, наприклад, оголошено військовий стан.

Сергій ВІТЕР


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/