Суббота, 23 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Ресурси і гроші: що будуть економити студенти Чернігова


Важливість кількості ресурсів та особливості поводження з ними представники ОПОРИ обговорили 10 травня під час інформаційної зустрічі «Зберігаючи енергоресурси, зберігаєш гроші. Прості поради енергозбереження в побуті».

Відкритий захід відвідали студенти Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка. Молодь активно долучилася до обговорення та пропонувала власне бачення, як користуватися спільними благами.

Учасники отримали інформаційні матеріали з детальними порадами щодо управління житлом, підготовлені в рамкам Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні». Присутні дізналися про методи економії енергії в домашніх умовах:

* 75-80% електроенергії дозволяє зберегти заміна звичайних лампочок на енергозберігаючі, оскільки їхня світловіддача в середньому у п’ять разів більша;

* Щільно закриті двері та вікна дозволять утримати тепло в приміщенні. Так само, як і закриті шпарини.

* Встановлення лічильників дозволить платити лише за те, що ви споживаєте, і контролювати цей процес. Наприклад, якщо приймати душ замість ванни, тільки за тиждень можна зекономите 400 л води.

* Купуючи електричні прилади, звертайте увагу на маркування від класу А до G. Клас А ++ – найбільш економні.

* Прилади, які працюють у режимі очікування, продовжують використовувати енергію. Тому слід вимикати їх повністю.

«Наразі ефективне використання ресурсів – важливе питання для більшості країн, які бажають зберегти невідновлювані ресурси та посилити використання альтернативних джерел енергії. Студенти, як майбутні державотворці та активні громадяни, мають усвідомлювати їхній безпосередній вплив на країну, в якій вони живуть», – зауважила місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.

Марія Стронська

Ця інформація для преси стала можлива лише завдяки широкій підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID). Відповідальність за зміст несе Громадянська мережа ОПОРА, що не обов'язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/