Понедельник, 18 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Призовника знайдуть за електронним «ДОСЬЄ»


Створення електронного реєстру у військкоматах, до якого заноситимуть дані військовозобов’язаних віком від 18 до 60 років, кардинально покращить військовий облік та проведення мобілізації (у разі потреби) і призов строковиків.

Нещодавно Президент України підписав Закон «Про Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних». Ним визначено створення єдиної автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи, де зберігатиметься інформація про всіх військовозобов’язаних (призовників). Про те, для чого потрібен цей реєстр, що він собою являє та як працюватиме, — у нашому матеріалі.

— Аналіз проведення шести хвиль мобілізації виявив певні прогалини в системі військового обліку. Основною проблемою, з якою зіштовхнулися військові комісаріати, були неточні дані військовозобов’язаних. Так сталося через те, що нерідко громадяни нехтували вимогами закону, не надаючи в семиденний термін інформацію про зміну своїх персональних даних — освіту, стан здоров’я, сімейний стан тощо. Наприклад, громадянин ніколи не служив або служив років двадцять тому. Останні дані про нього у військкоматі були актуальні, коли він отримував приписне свідоцтво. Відтоді він змінив місце проживання, роботи тощо. Тож розшукати цю людину практично неможливо. А з уведенням Єдиного державного реєстру ми отримаємо про цю особу всі дані і зможемо викликати чоловіка у військкомат, — говорить тво військового комісара Київського міського військкомату полковник Валентин Кожуховський.

Загалом створення електронної бази військовозобов’язаних кардинально покращить військовий облік, скоротить терміни обробки інформації. Своєю чергою це дозволить значно покращити планування, проведення мобілізації, призову строковиків та набору контрактників, а також усунути певні корупційні чинники у військових комісаріатах (можна буде відстежувати діяльність усіх посадовців, пов’язаних із призовом) і виключити ухилення громадян від мобілізації та призову.

До реєстру заноситимуть як персональні, так і службові дані військовозобов’язаних віком від 18 до 60 років. Це прізвище ім’я та по батькові, дата народження, місце народження та проживання, стать, реквізити паспорта, місце роботи, цифрове фото обличчя особи, дані про виїзд за межі України, відомості про освіту, спеціальність тощо.

Цю інформацію до бази буде перенесено із ЦВК, Держприкордонслужби, Міносвіти, міграційної та фіскальної служб.

До службових даних військовозобов’язаного належать відомості про виконання ним військового обов’язку та військово-облікові ознаки. Цим займатимуться працівники військкоматів.

При цьому згідно із законом згода громадян на обробку їхніх персональних даних не потрібна. Власником усієї інформації виступатиме Міністерство оборони, а розпорядником — Генеральний штаб.

Електронні бази даних Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних будуть доступні посадовцям, пов’язаним із призовом, тільки в межах їхньої компетенції. Наприклад, у районних військкоматах зможуть оперувати даними лише стосовно свого району. А от на рівні Генерального штабу можна буде отримати доступ до всієї інформації, але не скопіювати її.

Головні ж сервери перебуватимуть на території об’єкта Збройних Сил, а мережі передачі даних функціонуватимуть окремо від загальних телекомунікаційних систем та Інтернету. Тому викрасти дані про мобілізаційний ресурс України буде фізично неможливо. Доступ до формування реєстру матимуть тільки відповідні посадові особи за допомогою спеціальних електронних ключів.

Уже розроблено належне програмне забезпечення й систему поступово апробують у практичній діяльності. У травні в декількох військових комісаріатах розпочався експеримент із впровадження електронного реєстру військовозобов’язаних. Під час нього відбудеться тестування системи електронного обліку громадян. Таке випробування реєстру дозволить на ранніх етапах експлуатації виявити можливі недоліки у програмі й виправити їх. Заплановано, що електронний облік має бути створений у всіх військкоматах до 2019 року.

— У деяких військкоматах згадана система вже впроваджена. Ми вже отримали спеціальну техніку і після підготовки операторів впроваджуватимемо електронний реєстр і в себе, — каже полковник Валентин Кожуховський. — При цьому паперові документи як дублюючий елемент залишатимуться протягом певного часу. Адже треба передбачити можливу відсутність електропостачання та хакерські атаки, навіть попри надійний захист системи. Також варто бути готовими й до того, що на початку виникнуть проблеми з технічним обслуговуванням цієї системи.

Насамкінець хочу сказати, що на перетин українськими громадянами кордону, як пишуть деякі інтернет-видання, ця електронна база аж ніяк не вплине. Інформація з Державної прикордонної служби, яка там зберігатиметься, необхідна лише для того, щоб військові комісари чітко розуміли, можна розраховувати на певну особу чи ні, якщо вона за межами нашої країни.

Роман ВУС, «Народна армія»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/