Понедельник, 28 сентября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Придбати «онкологічний» лінійний прискорювач допомагають депутати


Встановлення сучасного лінійного прискорювача Elekta, вкрай ефективної і поряд з тим надзвичайно вартісної апаратури, придбання якої стало непідйомним тягарем для обласного онкодиспансеру, стало проривом у лікуванні онкохворих Чернігівщини. Орієнтовна сума лінійного прискорювача складала близько 100 млн гривень.

Як зазначалося раніше, 5 липня в медичному закладі відбулося підписання меморандуму щодо співпраці між народними обранцями та онкологами закладу.

Як інформував головний лікар онкологічного диспансеру Валерій Зуб, днями до збору коштів приєднався Олег Дмитренко – народний депутат України, у Верховній Раді він представляє Чернігівщину. Народний обранець перерахував три мільйони гривень.

За словами Олега Дмитренка, страшна статистика – щодня в Україні 450 людей дізнаються, що в них рак, при цьому понад 30% усіх випадків онкологічних захворювань діагностується на пізніх стадіях – змушує онкологів постійно шукати нові прогресивні методики боротьби зі злоякісними утвореннями. Тому він, як народний депутат, вбачає одним із завдань пошук важелів, які би всіляко сприяли подоланню в нашому регіоні страшного захворювання.

Перевага лінійного прискорювача доведена – на відміну від гамма-терапевтичних апаратів, які вже є значно застарілими, він не містить радіоактивних елементів, самостійно генерує випромінювання, тому є більш безпечним. Оснащення відділення променевої терапії лінійним прискорювачем надасть можливість забезпечити безперервну роботу апаратів без потреби заміни джерел випромінювання та якісно покращити боротьбу з цією хворобою, – прокоментував свій крок Олег Дмитренко.

Уляна КОВАЛЬЧУК


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/