Среда, 2 декабря 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Протягом тижня у Чернігові юристи говорили з дітьми про їхні права

Протягом тижня у Чернігові юристи говорили з дітьми про їхні права


Що таке безоплатна правова допомога? А прізвиська — це не повага до права на ім’я?

Відповіді  на ці та інші дитячі запитання надавали працівники системи безоплатної правової допомоги Чернігова.

Протягом тижня було проведено низку правопросвітницьких заходів, під час яких з вихованцями навчальних закладів обласного центру обговорено їхні права та обов’язки. Також учні молодших класів отримали свої перші паспорти, як пам’ятку. Адже школярі поивнні знати, що їх права не можуть бути порушені, а в разі, якщо таке трапиться, вони завжди можуть розраховувати на безоплатну вторинну правову допомогу.

Для діток другого класу  Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 та четвертого класу Чернігівської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів № 10 в межах кампанії «Я МАЮ ПРАВО» провели правопросвітницький захід в форматі відкритого уроку.

Знайомила юних школярів з їхніми правами очільниця Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ірина Протченко.

Опираючись на свій багатий педагогічний досвід, вона  швидко знайшла спільну мову з дітками та в цікавій ігровій формі ознайомила їх з їхніми правами.

Директор Чернігівського місцевого центру Володимир Бобруйко розповів присутнім дітям та їх вчителям про види правової допомоги, з-за яких вони можуть звертатись до Місцевого центру.

Під час занять розглянуто відео та проведено обговорення. Діткам пропонувалось, після перегляду відео, назвати вид права, яке в ньому зображувалось.

Вихованцями навчального закладу спільно з працівниками системи безоплатної правової допомоги було розглянуто карту прав дитини та установи, в яких дітки можуть його реалізувати.

Під час практичної вправи «Правове дерево» юні слухачі навчились визначати свої права та правила які їм відповідають. Обговорено історії людей, які з раннього віку зайняли активну громадянську позицію та завдяки зусиллям яких, відбулись значні зрушення в бік дотримання та розширення прав людини в регіонах, де вони їх відстоювали.

Під час правових уроків учні активно цікавилися питаннями права.

Заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги Олеся Пирковська спільно з головним спеціалістом відділу комунікації та правопросвітництва Дмитром Савуляком та головним спеціалістом відділу правопросвітництва та надання правової допомоги Наталією Воронецькою відвідали учнів Чернігівського ліцею №22, де провели відкриті уроки на тему «Я МАЮ ПРАВО».

Під час занять діти мали можливість переглянути навчальні відео, після закінчення яких діти ділились думками про те які їх права на них були зображені, де ці права дотримувались, а які були порушені. Розповіли про Конвенцію ООН щодо прав дитини, вивчили основні права, які закріплені в цьому документі.

Також директор Чернігівського місцевого центру Володимир Бобруйко відвідав учнів  Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 27. Тут у такому ж форматі він розповів учням про їх права, куди та як звертатись за їх захистом.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області нагадує, що за правовою допомогою можна звернутися за адресою: м. Чернігів, вул. П’ятницька, 39, оф. 711, або до Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Чернігів, пр-т Миру, буд. 49-а,офіс 709, тел: (0462) 77-51-68.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/