Среда, 2 декабря 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Про умови конкурсу адвокатів з безоплатної правової допомоги


ПравоПро мету та умови проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги розповів редакції Білої хати представник Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Володимир БОБРУЙКО. 

З метою реалізації норм статті 59 Конституції України (згідно якої кожен має право на правову допомогу), Закону України  «Про безоплатну правову допомогу», на виконання наказу Міністерства юстиції України від 19 серпня 2015 року № 224/7 «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги», в Чернігівській області проводиться конкурс з відбору адвокатів для надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Заяви та документи, необхідні для участі у конкурсі, приймаються до 30 вересня 2015 року Головним територіальним управлінням юстиції у Чернігівській області та всіма районними, міським, міськрайонними управліннями юстиції Чернігівської області.

Конкурс проводиться з метою залучення до надання правових послуг, визначених частиною другою статті 13 Закону України “Про безоплатну правову допомогу”:

— захист;

— здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

— складення документів процесуального характеру.

Претенденти, які пройшли конкурсний відбір, залучатимуться до надання безоплатної вторинної правової допомоги на постійній основі за контрактом або на тимчасовій основі на підставі договору відповідно до Порядку і умов укладення контрактів з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на постійній основі, та договорів з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на тимчасовій основі, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2012 року № 8 (із змінами).

Відповідно до Порядку і умов проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 року № 1362 (із змінами), претенденти, які виявили намір взяти участь у конкурсі, повинні:

— знати нормативно-правові акти у сфері захисту прав людини;

— знати норми процесуального та матеріального права;

— знати та дотримуватися Правил адвокатської етики;

— знати законодавство у сфері безоплатної правової допомоги;
— вміти складати процесуальні заяви, скарги та інші документи правового характеру;
— вміти користуватися комп'ютером;

— знати стандарти якості надання безоплатної правової допомоги;

— володіти державною мовою (володіння англійською мовою та/або мовами національних меншин, які на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці становлять значну частину населення, є перевагою);

— мати право на зайняття адвокатською діяльністю.

Для участі у конкурсі необхідно особисто подати за встановленою Міністерством юстиції формою заяву разом з такими документами:

— копіями паспорта громадянина України, реєстраційного номера облікової картки платника податків, свідоцтва про право на зайняття адвокатською дільністю, трудової книжки, документів про освіту, витягу з Єдиного реєстру адвокатів України, виданий не пізніше 10 днів до подання документів;

— біографічною довідкою та анкетою за встановленою Міністерством юстиції формою, а також мотиваційним листом (до 500 слів), у довільній формі за підписом претендента.

Зразки заяви, біографічної довідки та анкети розміщено на офіційному веб-сайті Координаційного центру з надання правової допомоги http://www.legalaid.gov.ua/ua/konkurs-advokativ/vosmyi-konkurs.

Конкурс проводиться у три етапи:

— перший етап – розгляд документів, поданих претендентами: 7 жовтня 2015 року за адресою: пр-т Миру, 43, м. Чернігів, 14000;

— другий етап – письмове тестування претендентів: 10 жовтня 2015 року з 11 год. до 13 год.15 хв. за адресою: пр-т Миру, 43, м. Чернігів, 14000;

— третій етап – співбесіди з претендентами: 15 жовтня 2015 року за адресою: пр-т Миру, 43, м. Чернігів, 14000.

Точний час співбесіди кожного претендента буде окремо повідомлено під час реєстрації для проходження письмового тестування. 

Володимир БОБРУЙКО, керівник Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/