Четверг, 18 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Про тих, хто викликає на себе вогонь з небес

Про тих, хто викликає на себе вогонь з небес


На військовому полігоні Чернігівщини тривають планові заняття з бойової підготовки офіцерів груп авіаційних навідників армійської авіації Сухопутних військ ЗС України.

Авіанавідники удосконалюють свої навички щодо тактики виживання на території, яка зайнята противником.

Відпрацьовують навички в автономному режимі маскування та в умовах розташування безпосередньо біля позицій ворога.

Відшліфовують дії в наведенні екіпажів вертольотів на наземні цілі вдень та вночі.

Підточують стрибки з парашутами різних систем, десантування та евакуації за допомогою спускового пристрою «СУ-Р» та КЗБО «Канат-1».

Офіцери-авіанавідники поліпшують навички з тактики дій малих груп, у тому числі й на території, яку контролює противник, удосконалюють вміння застосування зброї на малих відстанях.

Поглиблюють дії в повітрі та з борту вертольоту, з надання домедичної допомоги, складання заліків з інженерної, тактичної та спеціальної підготовки.

На заняттях удосконалюються і алгоритми дій офіцерів в рамках пошуково-евакуаційної операції щодо виведення льотного складу, важливої особи, військовополонених або підрозділів з території, яку контролює противник, у безпечне місце.

Професія авіанавідника є однією з найнебезпечніших та найвимогливіших на війні.

Офіцери повинні діяти непомітно для ворога впродовж тривалого часу, як розвідники, мати добрі знання з топографії, геодезії та картографії для швидкого орієнтування на незнайомій місцевості.

Чудово знати роботу армійської авіації, щоб вміло корегувати вогонь повітряних бойових машин.

Вони мають бути надзвичайно мужніми, адже, як і сапер, помиляються лише раз, якщо схибив, сам потрапиш у вогняне пекло. А іноді їм навіть доводиться викликати вогонь на себе.

У роботі авіанавідника кожна деталь прораховується і відпрацьовується заздалегідь, як за часом так і з прив’язкою до місцевості.

Коли кожен «пазл» алгоритму роботи лягає на своє місце – бойове завдання успішно виконане — так, як нині це робиться на полігоні, як виконувалося цими офіцерами в бойових умовах.

Ігор Березинський, Олександр Парій, Інформагентство Міноборони України «АрміяInform» (м. Чернігів)


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/