Вторник, 2 июня 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Про нещасні випадки на виробництві та їх причини

Про нещасні випадки на виробництві та їх причини


Протягом 2017 року робочими органами виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України зареєстровано 4 965 потерпілих на виробництві, з них 332 випадки виявилися смертельними.

Про це нашому виданню повідомили в прес-службі Фонду. 

Зафіксовано зменшення кількості смертельно травмованих осіб порівняно з 2016 роком на 8,8% (32 випадки). Водночас, загальна кількість нещасних випадків на виробництві зросла на 4,2% (199 випадків).

«Одним із важливіших шляхів зменшення рівня виробничого травматизму є об’єднання зусиль усіх зацікавлених сторін – Фонду, держави, роботодавців, профспілок і самого працівника із забезпечення дотримання правил охорони праці, адже переважна більшість нещасних випадків трапляється через організаційні причини. У бюджеті ФССУ на цей рік ми передбачили 22,6 млн гривень на профілактичні заходи, зокрема, навчання спеціалістів, які вирішують питання охорони праці, розроблення відповідних нормативно-правових актів, проведення комплексу заходів з пропаганди безпечних і нешкідливих умов праці», – зазначає директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Євген Баженков.

До переліку найризикованіших професій за рівнем виробничого травматизму потрапили гірник очисного забою, водій автотранспорту та прохідник.

Найбільш травмонебезпечною галуззю економіки є добувна промисловість і розроблення кар’єрів. Доля нещасних випадків тут складає 18,9% (936 осіб травмовано, з них 31 – смертельно). Найбільше смертельних випадків зафіксовано у сфері транспорту і логістиці – з 487 випадків травматизму 65 виявилися смертельними.

За гендерним принципом рівень травматизму розподіляється нерівномірно: 74% постраждалих на виробництві складають чоловіки (3 674 особи) та 26% – жінки (1 291 особа).

За віковим розподілом найбільш уразливими виявилися працівники віком від 50 до 59 років (25,6% від загальної кількості).

Варто зазначити, що в управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Чернігівській області в 2017 році зареєстровано 106 страхових випадків, в яких постраждало 109 осіб, у тому числі – 7 зі смертельним наслідком (довідково: в 2016 році зареєстровано 109 страхових випадків, в яких постраждало 114 осіб, у тому числі – 8 зі смертельним наслідком).

Більшість зареєстрованих страхових випадків за 2017 рік в області сталися:

— падіння потерпілого – 43 страхових випадки або 40,5 %, дія рухомих і таких, що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів – 14 страхових випадків або 13,21 %, решта страхових випадків – дорожньо – транспортні пригоди, на дорогах загального користування, падіння устаткування або їх конструктивних елементів та інші.

Причинами нещасних випадків стали: невиконання вимог інструкцій з охорони праці – 31 страховий випадок або 29,25 %, невиконання посадових обов'язків – 10 страхових випадків або 9,43 %, решта – порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, устаткування, машин, механізмів, порушення правил безпеки руху, допуск до роботи без навчання та перевірки знань з охорони праці.

Найбільше нещасних випадків пов'язаних з виробництвом сталося в сільському господарстві, державному управлінні і обороні, при постачанні електроенергії та на транспорті.

Євгеній Медведенко,

управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/