Четверг, 25 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Практик-фахівець розповів як можна здолати корупцію

Практик-фахівець розповів як можна здолати корупцію


Аби побороти корупцію, необхідні комплексні й дієві заходи — без цього одними лише заявами про намір здолати це лихо — вже не вийде.

Корупція — це зловживання владою або службовим становищем задля отримання незаконної вигоди: майна, грошей, пільг, послуг чи негрошової вигоди.
У цьому переконаний доктор юридичних наук, професор, директор навчально-наукового Інституту права ім. князя Володимира Великого Анатолій Кислий, який свою професійну кар’єру почав з посади від інспектора до першого заступника начальника ГУМВС України в Київській області. З 2004 по 2007 роки перебував на керівних посадах декана факультету та проректора Київського юридичного інституту МВС України. Науково – педагогічний стаж роботи складає понад 20 років. Має понад 150 наукових праць. Уродженець села Савинці, Срібнянщина Чернігівської області.

Анатолій Кислий

Потрібен системний підхід для викорінення корупції, — вважає академік, — бо сьогодні це явище набуло таких масштабів, що вже створює реальну загрозу для безпеки нашої держави. Вона розійшлася і по-вертикалі, і по-горизонталі, пролізла усі сфери нашого суспільного життя, як ото поглибилось коріння в землю метрів на 6-10…

Структури, які створені для боротьби з корупційними явищами і вже діють — їх достатньо. Потрібна лише політична воля «на верхах», впевнений  науковець.

Це залежить перш за все від Президента нашої країни, Уряду, і, звичайно, від правоохоронної системи, яка створена для боротьби з цим лихом. Не поборемо ми її, вона здолає нас — закутає, як ото зелений змій людину обгортає до шиї і задавлює. А якщо це станеться, то не буде чим дихати, а відтак не буде і держави, — наголосив Анатолій Кислий.

Якщо сьогодні не задіяти ефективні радикальні засоби протидії й запобіганню корупції, певні антикорупційні структури середньої ланки і нижче не справляться з цим злом.

Ми ж бачимо, що розповзлося це лихо вже у найменші шпарини усіх гілок влади, — акцентує увагу фахівець. — Те, що робиться сьогодні антикорупційними інституціями — це лише перші кроки, аби якщо не повністю подолати, то хоча б мінімізувати корупційні схеми, які діють.

А ще Анатолій Кислий впевнений, що без викоренення корупційних складових із нашої свідомості здолати це явище буде неможливим.

От якщо в думках людини не буде навіть бажань до певних корупційних дій, отоді, напевно, зникне корупція і в державі, як явище, — зазначив академік. — Бо куди не зайди сьогодні, наприклад, у якісь державні установи, що надають послуги, то ціна питання — плати гроші. Не заплатиш — проблема не буде вирішена.

Як зауважив фахівець, усюди намагаються обійти закон, через неправомірну вигоду використати ситуацію на свою користь. І така проблема нікуди не зникає, а навпаки, набуває ще більших обертів. А це величезна небезпека!

Саме тому треба усім нам, при взаємодії різних інституцій, на чолі глави держави та Уряду, об`єднати зусилля задля знищення корупції. Бо сьогодні поки що антикорупційні структури найчастіше працюють як ото у відомій байці Крилова «Лебідь, Щука й Рак»: якийсь орган займається одним напрямком, другий — іншим, третій — ще інакшим, або ж з`ясовують між собою — хто головніший. Так корупцію ми не здолаємо.

Цікавіше — у відеосюжеті:

Спілкувався Сергій Кордик


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/