Четверг, 25 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Позитиви й негативи у діяльності лісового господарства Чернігівщини


Саме в площині необхідності нарощування темпів економічного зростання підприємств Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства на засіданні його колегії всебічно аналізувалися підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств управління за перший квартал 2016 року.

З доповіддю виступив начальник  відділу економіки та фінансів Чернігівського ОУЛМГ Володимир Полубень.

Він, зокрема, наголосив, що незважаючи на певні труднощі, підприємства забезпечили виконання основних лісогосподарських заходів, темпи росту виробництва і реалізації продукції, рентабельності всієї діяльності і прибутку, продуктивності праці і заробітної плати, збільшили капітальні вкладення в розвиток виробництва, покращили соціальний захист працівників. Аналізуючи господарювання, доповідач наголосив, що більшість підприємств ефективно використали час із врахуванням раннього приходу весни. За перший квартал створення лісових культур проведено на площі  1716,9 гектара (266 відсотків завдання), у тому числі на зрубах 1667,4 гектара (271 відсоток завдання), на прийнятих землях — 49,5 гектара (165 процентів завдання).

Сприяння природному поновленню проведено на площі 14,9 гектара, (149 відсотків завдання). Доповнення лісових культур проведено на зрубах площею 954,9 гектара (385 відсотків завдання), на прийнятих деградованих, малопродуктивних землях — 75 гектарів, створено плантацій — 36,2 гектара (268 відсотків завдання), посіяно розсадників — 0,9 гектара (300 відсотків завдання), проведено догляд за лісовими культурами на площі 24,6 гектара, обробіток ґрунту — на площі 789,1 гектара (360 процентів завдання).

Заготовлено також насіння деревних та чагарникових порід 749,4 кілограма (153 відсотки планового завдання), у тому числі насіння сосни звичайної — 731,7 кілограма (153 відсотки завдання).

Заходи із формування молодняків проведені на площі 820,4 гектара, що  більше, ніж у чотири рази від запланованого.

Під час проведення рубок формування та оздоровлення лісів заготовлено майже 70 тисяч кубометрів ліквідної деревини.

лісове госопдарство колегіяАналізуючи заготівлю, реалізацію та переробку деревини, доповідач зазначив, що за перший квартал підприємства управління від усіх видів рубок заготовили  майже 270 тисяч кубометрів ліквідної деревини, що більше минулорічного показника майже на 36 тисяч кубометрів. З них на рубках головного користування заготовлено майже 203 тисячі кубометрів деревини, що на 24,3 тисячі кубометрів, або майже на 14 відсотків більше порівняно з першоквартальним показником минулого року.

Загальний обсяг реалізованої деревини також збільшився майже на 25 тисяч кубометрів або на 12 відсотків.

За підсумками роботи першого кварталу нинішнього року порівняно з відповідним періодом минулого зросла ціна знеособленого кубометру реалізованої деревини на 146,3 гривні або на 25,8 відсотка і склала 714,3 гривні, що на 79,2 гривні більше середньої по галузі.

Найвищий рівень має Новгород-Сіверський лісгосп (935 грн.) за питомої ваги експорту 75,7 відсотка і найменший — по Корюківському лісгоспу (631,3 гривні) з експорту 37,7 відсотка.

Деревообробними підрозділами перероблено майже 34 тисячі кубометрів деревини — більше на 5,2 тисячі кубометрів, або на 18 відсотків.

Виробництво продукції переробки зросло на 14,3 мільйона гривень, або на 59,6 відсотка.

Аналізуючи  економічно-фінансовий стан підприємств, Володимир Полубень зазначив, що за перший квартал поточного року обсяг реалізованої продукції склав 199944 тисячі гривень і зріс порівняно з відповідним періодом минулого року на 60062 тисячі гривень або майже на 43 відсотки, за середнього темпу росту по галузі 25 відсотків. Тут слід зауважити,— зазначив начальник відділу економіки та фінансів,— що якщо торік ми були за темпами росту шостими позаду, то відповідно у звітному періоді нинішнього — шості попереду.

Всі лісогосподарські підприємства управління збільшили обсяг реалізованої продукції. На внутрішньому ринку забезпечено приріст обсягів реалізації на 34521 тисяч гривень (57,5 процента всього приросту) і експорт збільшився на 25541 тисяч гривень (42,5 відсотка всього приросту).

Відповідно, як і в першому кварталі минулого року, так і поточного, питома вага експорту зберігає тенденцію до зменшення з 56 відсотків (перший квартал 2014 року) до 53,2 процента (перший квартал 2015 року) і до 50 відсотків (перший квартал 2016 року).

Значного росту та найбільших обсягів реалізації продукції досягли Добрянський —27,7 мільйона гривень (138,4 відсотка), Корюківський — 24,1 мільйона гривень (163,3 процента) і Городнянський  лісгоспи — 21,2 мільйона гривень (171,1 процента) і вони ж відповідно мають найбільший рівень реалізації на 1 гектар лісового фонду.

Протягом першого кварталу цього року на ведення лісового господарства спрямовано 40,6 мільйона гривень власних обігових коштів підприємств, що на 13,5 мільйона гривень більше відповідного періоду минулого. Порівняно з минулорічним періодом збільшилося спрямування власних обігових коштів підприємств і на один гектар загальної площі земель, які перебувають у постійному користуванні, на 32,4 гривні і склало 97,3 гривні, при середньому по галузі 117 гривень. Збільшення фінансування лісового господарства забезпечили всі лісогосподарські підприємства.

лісове господарство 3Вперше за багато років підприємства управління, як і вся галузь в цілому, працювали без бюджетної підтримки.

Капітальні інвестиції у розвиток виробництва збільшилися у 2,4 рази, всього було інвестовано 11,9 мільйона гривень. Найбільші обсяги капітальних вкладень у виробництво зробили Корюківський і Городнянський лісгоспи.

За результатами фінансової діяльності у першому кварталі всі підприємства спрацювали прибутково і отримали 10081 мільйонів гривень чистого прибутку, що становить 178,6 відсотка до затвердженого фінансовими планами. Порівняно з першим кварталом минулого року чистий прибуток зменшився на 4775 тисяч гривень через збільшення попневої  плати, відсутність бюджетного фінансування та проведення у першому кварталі більшості робіт лісокультурної кампанії.

Зосереджуючи увагу учасників засідання колегії на зростанні заробітної плати та продуктивності праці, доповідач відзначив, що середньооблікова чисельність штатних працівників протягом першого кварталу збільшилась на 142 працівники або на 5,2 відсотка і становить 2888 осіб. Облікова чисельність працюючих теж збільшилась на 43 особи. На 1 квітня на підприємствах вже налічувалося  2944 працівники.

Продуктивність праці склала в цілому по управлінню 69,2 тисячі гривень (середня по галузі 59,7 тисячі гривень) і зросла до відповідного періоду минулого року на 18,3 тисячі гривень або на 35,9 відсотка.

лісове господарство 1Аналізуючи стан розрахункової дисципліни на підприємствах, Володимир Полубень наголосив, що протягом першого кварталу підпорядкованими підприємствами та самим апаратом управління сплачено платежів разом до державного та місцевого бюджетів, а також єдиного соціального внеску до пенсійного фонду 66969,1 тисячі гривень, що складає 140,2 процента до відповідного періоду попереднього року.

До державного бюджету надійшло 28009,6 тисячі гривень. Темп росту становить 168,1 процента. До місцевого бюджету надійшло 23691,4 тисячі гривень. Темп росту — 142,3 процента.

Доповідач також зазначив, що обласним управлінням лісового та мисливського господарства у першому кварталі поточного року здійснювалася робота з охорони державного мисливського фонду.  Складено 66 протоколів на порушників правил полювання. А всього по відділах мисливського господарства ОУЛМГ — 34 протоколи. Сума стягнутих штрафів — 17510 гривень.

На підставі умов змагання серед колективів держлісгоспів, затверджених постановою колегії Чернігівського ОУЛМГ та президією обкому профспілки працівників лісового господарства переможцями в обласному змаганні визнано:

— колектив Добрянського державного лісогосподарського підприємства (директор Іван Горохівський):

1-ше місце;

— колектив Семенівського державного лісогосподарського підприємства (директор Олександра Дудко):

2-ге місце;

— колектив Городнянського державного лісогосподарського підприємства (директор Сергій Аніщенко):

3-тє місце.

На засіданні колегії велику увагу було зосереджено на охороні праці в колективах лісогосподарських підприємств Чернігівського ОУЛМГ.

Підкреслювалося, що найбільшою цінністю в усіх колективах мають стати людське здоров’я і життя. Відзначаючи 28 квітня Всесвітній день охорони праці, треба посилити контроль за тим, щоб на всіх ділянках лісогосподарських підприємств неухильно дотримувалися нормативів з охорони праці, вчасно інспектувалася  ця важлива ділянка виробництва і негайно приймалися необхідні заходи для усунення виявлених недоліків.

Підсумки засідання колегії підвів начальник Чернігівського ОУЛМГ Андрій Пивовар.

Микола Тищенко


Обсуждение: 1 коментар
  1. Скоро Гомель на прямую видно будет расстреливать ворюг

    Ответить

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/