Вторник, 22 октября 2019   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Послуги, що надаються державою, не можна вважати як спосіб прибутку


Послуги, що надаються державою, в жодному разі не можна розглядати як спосіб поповнення доходів. Це, насамперед, результат здійснення владних повноважень, які нами вже сплачені. Такі думки прозвучали під час другого семінару для виконкомів об`єднаних територіальних громад, проведеного Центром підвищення кваліфікації у Вертіївці на Чернігівщині.

Йшлося про оптимальні способи формування структури їх виконавчих органів та розподіл повноважень – виходячи з можливої чисельності працівників. Зокрема, увага концентрувалася на найвитратніших бюджетних галузях – освіті та медицині, також порушувалися проблеми функціонування закладів культури. Учасники навчання розглянули останні зміни в законодавстві, що регулюють діяльність бюджетної сфери, а також ті, що очікуються найближчим чином. Зокрема, порушувалися питання процедури фінансування державою проектів, спрямованих на розвиток інфраструктури нових громад, а також здійснення державних закупівель через елетронні торги. Висловлювалося побажання враховувати бачення потреб громад у разі здійсненння цільових закупок, таких як шкільні автобуси.

Друга частина навчання присвячувалася організації роботи Центрів надання адміністративних послуг. Наголошувалося – існує три способи їх утворення: як органу управління, як структурного підрозділу виконкому або ж – комунального підприємства. Вибір того чи іншого варіанту залежить від самої громади, однак він має бути економічно обгрунтованим та зручним для переважної більшості потенційних користувачів адміністративних послуг. У зв`язку з цим мовилося про необхідність створення віддалених робочих місць адміністраторів, які б дозволили надавати широкий спектр послуг через Інтернет. Так могли б працювати співробітники спеціалізованого сектору виконкому та старости. Наголошувалося на необхідності виробленя узгодженого підходу до розв`язання порушених проблем.

Заняття проводили експерт Чернігівського офісу реформ Микола Силенко, начальник відділу департаменту фінансів облдержадміністрації Світлана Демиденко, начальник управління адміністративних послуг Чернігівської міськї ради Микола Овсянник.

Володимир БОЙКО


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2019 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/