Суббота, 31 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Перші практичні кроки у втіленні нового проекту з ОСББ у Чернігові


У Чернігові почала роботу комісія, яка обстежує технічний стан будинків з ОСББ, готуючи їх до капітальних ремонтів.

Розпорядженням Чернігівського міського голови від 25 липня у місті створена комісія, яка буде проводити обстеження технічного стану житлових будинків, комунікацій та електричних мереж з метою надання експертного висновку для участі в «Програмі сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2016—2018 роки».

До комісії, яку очолює заступник Чернігівського міського голови Олександр Кириченко, увійшли також начальник управління капітального будівництва міської ради, керівники двох житлово-комунальних підприємств, провідні фахівці ТЕЦ, Чернігівводоканалу, Облтеплокомуненерго, радник заступника міського голови з питань створення та підтримки ОСББ.

Сьогодні відбувся перший інспекційний виїзд комісії на об’єкти – в будинки, які претендують на участь у міській Програмі для ОСББ та державних програмах з енергоефективності. Міська програма передбачає співфінансування капітальних ремонтів у будинках мешканцями та міським бюджетом у пропорції 20% на 80%.

Перед початком роботи комісії Олександр Кириченко сказав:
— Сьогодні ми розпочинаємо новий проект, на який довго очікували. Зараз робляться перші практичні кроки у його втіленні. Проект передбачає залучення багатоквартирних житлових будинків до всіх доступних програм – і державних, і програми підтримки ОСББ, прийнятої міською радою. Весь час при підготовці проекту ми проводили роботу з
людьми в напрямку створення ОСББ. Організовували зустрічі, інформували, давали відповіді на питання.

На сьогодні цей напрямок дійсно почав працювати, — продовжив він. Ми маємо в місті близько 20 ОСББ, які знаходяться на стадії реєстрації. А також перші 8 ОСББ, які вже зареєструвалися і хочуть увійти в цей проект. Співпрацюючи з ними, ми зможемо випробувати і вдосконалити програми, відпрацювати залучення коштів. А в підсумку – зробити трохи кращим обличчя нашого міста.

Комісія створена для того, щоб на основі обстежень дати висновок, що саме потрібно корінним чином змінити в будинку. Йдеться про пропозиції з можливою повною заміною труб водопостачання і водовідведення, утепленням труб гарячої води, заміною труб теплопостачання, встановлення будинкових лічильників тепла, проведенням заміни або капітальних ремонтів ліфтів, утепленням зовнішніх стін будинків, заміною вікон у під’їздах на енергозберігаючі, а також заміною вхідних дверей де це необхідно.

Таким чином, на виході ми отримаємо сучасний й абсолютно новий будинок, у якому мешканцям буде жити не тільки комфортно, а й значно дешевше, бо вони одразу суттєво зекономлять на оплаті комунальних послуг.

Про те, скільки будинків і коли зможуть узяти участь у цьому проекті, Олександр Кириченко зазначив:

— Після обстеження в цих перших 8 будинках ми в максимально короткі строки зробимо експертизу та проекти, а після цього – почнемо ремонтні роботи. На цей рік плануємо охопити проектом 20-30 будинків – більше до морозів просто не встигнемо. Але за зиму треба підготуватися, щоб наступного року вийти на показник у 200 будинків. А в перспективі на 3-5 років – оновити весь житловий фонд.

«Першими ластівками», з яких починається ця робота в Чернігові, стали 8 будинків з ОСББ, розташовані в районі готелю «Градецький». Керівники цих ОСББ для більш успішної роботи об’єдналися в асоціацію і тепер у деяких проектах беруть участь спільно.

Будинки не нові, окремим з них – по 30 років.

При виїзді комісії на місце у першому ж із них кинулися у вічі наявні проблеми з каналізаційними мережами. Вони зношені і, як можна було переконатися, прориваються і затоплюють підвал.

Перші результати роботи комісії мають бути готові до кінця тижня.

За інформацією прес-служби Чернігівської міської ради


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/