Понедельник, 26 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Перша леді країни зустрілася з обдарованою молоддю

Перша леді країни зустрілася з обдарованою молоддю


У Міжнародний день рідної мови, 21 лютого,  Чернігівський обласний педагогічний ліцей для обдарованої сільської молоді відвідала дружина Президента України Марина Порошенко.

Вона привітала зі святом переможців Всеукраїнських і Міжнародних інтелектуальних змагань з української мови та літератури, а також поспілкувалася з учителями та науковцями області.

Марина Порошенко акцентувала, що українська мова є символом України як незалежної держави:

– Це свято для нас є дуже важливим, бо, як говорила Ліна Костенко, «нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову». Ми маємо пам’ятати, що створення самостійної України починалося саме з боротьби за нашу мову, адже українською мовою промовляє дух нашої Свободи.

Разом з головою Чернігівської ОДА Олександром Мисником та Чернігівським міським головою Владиславом Атрошенком Марина Порошенко долучилася до учнівського інтерактивного спілкування про значення рідної мови, адже як носій національної ідентичності, українська мова формує свідомість українців, вона є джерелом натхнення і запорукою сили українського народу.

Дружина Президента була вражена ерудованістю та талантами учнів, які під час зустрічі представляли Чернігівщину. Марина Порошенко подякувала школярам за їх прагнення досконало володіти українською мовою і подарувала учням на згадку про зустріч невмирущий «Кобзар».

– Вам зберігати й примножувати нашу мову – те найцінніше, що заповідав Тарас Шевченко, – звернулася до учнів Марина Порошенко і подарувала кожному на згадку про зустріч «Кобзар».

Олександр Мисник висловив вдячність Першій Леді за візит до Чернігова і також привітав всіх присутніх зі святом рідної мови.

– Освічені громадяни, рідна мова і віра – запорука сильної незалежної України, – підкреслив голова ОДА. – Маємо безцінний дар: одну з найкрасивіших мов світу. І я пишаюся тим, що наші діти, яким будувати майбутнє рідної країни, цінують і люблять свою мову.

Олександр Мисник вручив відзнаки обласної держадміністрації кращим педагогічним працівникам області за особистий внесок у зміцнення державотворчої функції української мови.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/