Четвер, 21 Березень 2019   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Перевізникам пішли назустріч частково: проїзд в транспорті — 5 грн

Перевізникам пішли назустріч частково: проїзд в транспорті — 5 грн


Вартість проїзду в громадському транспорті Чернігова підвищили до п’яти гривень.

Таке рішення ухвалене виконавчим комітетом міської ради і оприлюднене минулого четверга. Відтак, перевізники мають повне право підвищувати ціну за проїзд, навіть якщо вони й не виконали умов минулорічного меморандуму.

Нагадаємо, що торік між міською владою та перевізниками був підписаний «Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між виконавчим комітетом Чернігівської міської ради та суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність у сфері надання послуг з перевезень автомобільним транспортом у місті Чернігові».

«Перша причина підвищення ціни на проїзд – інфляційна складова, а також недовихід транспортних засобів на маршрути через відсутність водіїв, у яких низька заробітна плата, – пояснює начальник управління транспорту та зв’язку Чернігівської міської ради Олександр Рижий. – До того ж, підвищились ціни на паливно-мастильні матеріали, дизпаливо, запчастини».

Чернігів, у 30-й маршрутці. Фото з соціальних мереж

Головні вимоги минулорічного меморандуму: оновлення транспортних засобів, спеціальна форма для водіїв та кондукторів і оснащення маршруток системою GPS. І хоча міська рада звітує про те, що за цей час у громадському транспорті відбулися деякі позитивні зміни, та насправді мало що змінилося. Транспортні засоби майже не оновлені, а деякі маршрутки як були в жахливому стані, то такими й залишилися. Ніхто не носить і спеціальну форму, як передбачалося. І на всі ці нарікання з боку пасажирів перевізники відповідають стандартно: не вистачає коштів. На засіданні виконкому міськради під час обговорення ціни за проїзд перевізники скаржилися на інфляцію, підвищення вартості запчастин та пального і брак кадрів.

«Подорожчання проїзду на 50 копійок – максимальне, яке зараз могла дозволити міська рада, – аргументує рішення виконкому заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександр Ломако. – Надалі підвищення може бути тоді, коли перевізники запускатимуть на маршрутах сучасні автобуси з валідаторами, що дозволять коригувати ціну проїзду відносно відстані, яку проїжджає конкретний пасажир. Якщо перевізники купуватимуть нові транспортні засоби, то й ми будемо готові розглядати питання про наступне підвищення. А тепер 5 гривень для наших маршруток – це максимум».

Марія ПУЧИНЕЦЬ, «Чернігівщина»


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2019 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/