Вторник, 26 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Пам'ятка національного значення — альтанка Глібова може впасти у провалля

Пам'ятка національного значення — альтанка Глібова може впасти у провалля


Щрб історична споруда не зникла, Чернігівська обласна рада на своїй останній сесії доручила комунальному підприємству «Чернігівоблагроліс» вжити заходів для укріплення схилу пагорба в селищі Седневі, на якому ця альтанка розташована.

Саме у цій альтанці свого часу поет Леонід Глібов написав свій знаменитий вірш «Журба», який пізніше був покладений на музику і став піснею «Стоїть гора високая».

На початку цього року історична  пам'ятка опинилася під загрозою, оскільки у результаті швидкого танення снігу гора, на якій вона стоїть, з'їхала вниз, у глибоке урвище.

Ще більша загроза виникла після нещодавньої зливи.

Про ситуацію навколо альтанки Глібова розповідає керівник Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч:

– Валерію Петровичу, депутати обласної ради ухвалили на сесії рішення про вжиття невідкладних заходів для запобігання руйнації, укріплення та збереження схилу навколо пам’ятки національного значення – альтанки Глібова у Седневі. Що Ви можете сказати з цього приводу? 

– Так сталося, що сама альтанка знаходиться на балансі музеї і водночас – на землі, котра належить Чернігівському райагролісу. Тому ми сьогодні своїм рішенням дозволили райагролісгоспу проводити відповідні роботи, бо для них це – непрофільне і потребує дозволу обласної ради. Тепер Чернігівський райагроліс має провести роботи для укріплення цієї кручі, на якій стоїть альтанка.

– Яким чином?

– Звісно, зараз потрібен проект. Вони ж не можуть отак просто зайти й цим займатися, – це мають робити лише фахівці. Адже в Чернігівському райагролісі – спеціалісти з лісового господарства, а не відновлення альтанки… Отож райагроліс залучить відповідних фахівців, котрі й нестимуть належну відповідальність за оці роботи. Тому що такий об’єкт – дуже серйозний, і не можна, аби просто прийшло собі двоє дядьків і якось поклали цемент… Втім, це будуть кошти Чернігівського райагролісу. Згідно з проектом, порахують, скільки це коштуватиме, і залучать будівельну компанію, яка має дозвіл щодо роботи на таких об’єктах, – зазначив голова облдержадміністрації Валерій Куліч.

У найближчий четвер, 12 липня, в облдержадміністрації відбудеться нарада, де розглядатиметься питання стосовно рятування альтанки. 

Записав Сергій Дзюба


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/